Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
31/05/2017 - 07:45

Przerobić stary internat na nową szkołę. To się da zrobić w Grybowie?

W Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie praca wre. Trwa rozbudowa dawnego internatu. W przyszłym roku do budynku wprowadzi się Licem Ogólnokształcące im. Artura Grottgera, które obecnie ma swoją siedzibę w budynku w Rynku.

- Prace idą zgodnie z planem, trwają roboty na drugiej kondygnacji, stoją już słupy i konstrukcja pełnowymiarowej sali gimnastycznej – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Przeczytaj też Liceum w Grybowie zmieni lokum. Przeniesie się do dawnego internatu zawodówki

Przy budynku Liceum w Rynku nigdy nie było sali gimnastycznej. Pierwotne plany zakładały wybudowanie nowego obiektu,  ale okazało się, że przyległy do szkoły teren jest osuwiskowy, co uniemożliwiło tego typu inwestycję. Ostatecznie zapadła decyzja o rozbudowie budynku dawnego internatu o salę gimnastyczną i przeniesieniu tam Liceum.

- Sala będzie wyposażona w ruchome trybuny i odpowiednie zaplecze, a w remontowanym budynku znajdą miejsce wszystkie pracownie niezbędne do nauczania licealistów, wyposażone w nowoczesny sprzęt – mówi radny Antoni Poręba, przewodniczący Komisji Mienia i Infrastruktury Rady Powiatu Nowosądeckiego. - Ponadto zostanie tam zrobiona biblioteka i czytelnia.

Uczniowie zyskają bardzo dobre warunki do nauki. Warto przypomnieć, że Liceum Ogólnokształcące w Grybowie, to jedna z najlepszych szkół w Małopolsce, z bardzo wysoką zdawalnością matury i sporymi osiągnięciami sportowymi.

- Chcemy, aby przyszłoroczni maturzyści pisali egzamin już w nowym obiekcie – mówi wicestarosta Antoni Koszyk. – Prace mają się zakończyć do 31 marca 2018 roku, a cała inwestycja ma kosztować ponad osiem milionów złotych.

Przeczytaj też Miliony do wydania. Inwestycyjna ofensywa powiatu nowosądeckiego

Kamienica, w której obecnie mieści się Liceum, zostanie niebawem ponownie wystawiona na sprzedaż.

(ami) źródło; starostwo powiatowe w Nowym Sączu 

Grybów: licealiści zyskają nowoczesny budynek i salę gimnastyczną
Na palu budowy praca wreMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu