Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
16/12/2021 - 14:00

Przed takim toksycznym świństwem jeszcze nie ostrzegali. Może to kupiliście!

Co się dzieje z tą żywnością. Niedawno Główny Inspektor Sanitarny ostrzegał przed salmonellą w jajach i wołowym tatarze, teraz znowu trzeba sprawdzać, czy aby do naszego zakupowego koszyka nie trafiły trefne orzeszki ziemne. Co za świństwo w nich znaleźli?

Czytaj też Czytaj też Świeże jaja z salmonellą ze sklepowych półek

Okazuje się, że partia solonych orzeszków jest zanieczyszczona aflatoksynami. Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie w tej sprawie, a produkt jest wycofywany ze sklepów.

Czym są aflatoksyny? To substancje produkowane przez grzyby pleśniowe z rodziny Aspergillus, które mają szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka – podaje GIS.

Jakie jeszcze inne informacje można znaleźć w sieci na ten temat? flatoksyny to substancje nierozpuszczające się ani w wodzie, ani w alkoholu. Są odporne na wysokie temperatury,  nawet 270 stopni,  Mają negatywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie komórek i są rakotwórcze – pisze serwis medonet.pl.

Czytaj też Oj, mocno zaboli? Już wiadomo o ile idą w górę ceny alkoholu i papierosów 

Czytaj też Coś jest z nim nie tak. Wycofują z aptek popularny lek

Jak informuje GIS Producent już wycofuje zanieczyszczoną partię ze sklepów. Chodzi o produkt„KRESTO Orzeszki ziemne prażone solone, 100 g” o numerze partii L211451V630 i datą, przed którą najlepiej spożyć orzeszki: 18.05.2022. Orzeszki pochodzą z Argentyny a producentem jest VOG Polska Sp. z o.o ze Skierniewic. ([email protected]) fot, jm, GISDziękujemy za przesłanie błędu