Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
07/11/2016 - 13:30

Przebudowę drogi pogrzebał brak… strefy aktywności gospodarczej?

Zarządowi Dróg Powiatowych nie udało się pozyskać środków unijnych na przebudowę drogi powiatowej w Kamionce Wielkiej. Powodem jest minimum dwuhektarowej strefy aktywności gospodarczej. Dla osłody ZDP wyremontuje w przyszłym roku most w Królowej Polskiej.

- Próbowaliśmy wpisać przebudowę drogi w Kamionce do inwestycji subregionalnych. Połączyliśmy dwie gminy Kamionkę z Grybowem, ale wymagania projektu są bardzo trudne. Warunkiem niezbędnym jest aby gmina miała strefę aktywności gospodarczej, czyli minimum dwa hektary scalonych i uzbrojonych terenów pod inwestycje – tłumaczy kulisy odmownej decyzji dyrektor ZDP Adam Czerwiński.

Kolejny wymóg dla inwestycji subregionalnych z zakresu drogownictwa dotyczył statusu drogi. UE w tym wypadku daje środki dla dróg, które prowadzą do lotnisk, do granicy państwa albo innych kluczowych dla transportu miejsc.

Zobacz też: Kamionka Wielka: Nikt nie straci pieniędzy chociaż gmina zmieniła numer konta

I choć wspomniana droga w Kamionce, to dla wielu kierowców alternatywa dla krajówki lecącej na Krynicę a dalej do Muszyny, to argument ten nie przekonał komisji konkursowej.

- Ale mam też dobrą wiadomość. W przyszłym roku wyremontujemy most w Królowej i skrzyżowanie w Ptaszkowej. Ten most jest w bardzo złym stanie. Zapadła się tam barierka, jest przewężenie w ruchu i dlatego ten fragment przebudujemy z własnych środków. Mam nadzieję, że przetargi ogłosimy już w tym roku – informuje Czerwiński.

Jaki będzie koszt inwestycji? ZDP ma swoje szacunki, ale nie chce nimi sugerować oferentów.

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI