Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
11/07/2015 - 13:00

Prezydent z doradcą zaprosili inżynierów. Obejmą ich patronatem

Od października studenci Politechniki Krakowskiej dostaną trudne zadanie: zaplanować Nowy Sącz na nowo, tak by stał się miastem przyjaznym i wygodnym dla mieszkańców. Prezydent Ryszard Nowak i jego doradca do spraw inwestycji już nie mogą się doczekać rezultatów tych prac. Być może wiele z pomysłów krakowskich żaków wykorzystają w praktyce.
 W sądeckim ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Ryszarda Nowaka z dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. arch. Jackiem Gyurkovichem, dyrektorem Instytutu Projektowania Urbanistycznego prof. dr hab. inż. arch. Grażyną Schneider-Skalską oraz pełnomocnikiem dziekana ds. współpracy z władzami samorządowymi i otoczeniem gospodarczym dr hab. inż. arch. Krystyną Paprzycą.

Spotkanie było konsekwencją porozumienia o współpracy podpisanego przez Miasto Nowy Sącz z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej 16 kwietnia 2015 r.
W ramach tej współpracy studenci pod okiem fachowej kadry Politechniki Krakowskiej będą opracowywać projekty semestralne i prace dyplomowe na terenie Nowego Sącza.

Miasto Nowy Sącz zaproponowało partnerom z Krakowa 10 terenów inwestycyjnych, które będą podlegać opracowaniom projektowym. Wśród tych propozycji znajdują się ważne przestrzenie śródmiejskie, jak np. teren wokół ruin zamku starościańskiego, a także tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową, np. przy ul. 29 listopada, będący w zainteresowaniu STBS.

"Po spotkaniu przedstawiciele Urzędu Miasta i Politechniki Krakowskiej dokonali przeglądu tych miejsc w terenie, a także wizytacji ciekawych obiektów architektonicznych na terenie miasta" - informują służby prasowe ratusza.

Prace projektowe studentów rozpoczną się od października i będą trwały w roku akademickim 2015/2016. Odbywać się będą przy udziale przedstawicieli Urzędu Miasta.

Co ciekawe, elementem współpracy będzie też patronat Prezydenta Miasta Nowego Sącza nad 11. Międzynarodowym Kongresem z cyklu CTV Ciudad y Territorio Virtual (Virtual Cities and Territories), który odbędzie się w dniach 6-8 lipca 2016, organizowany przez Instytut Projektowania Urbanistycznego Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Centre de Política de Sòl i Valoracions Escola Tècnica Superior d’Arquitectura de Barcelona, Universitat Politecnica de Catalunya.

BOS
Źródło: UM Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu