Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
23/11/2022 - 16:00

Prezydent Handzel robi to dla nich. Ludzie w Sączu są wściekli i pytają: gdzie jest policja! [ZDJĘCIA]

Gdzie pani jedzie! może spaść kamień z koparki – ostrzega jeden z robotników, który zatrzymuje auta. Mam to w du***e - krzyczy wściekła kobieta. Przez te cholerne korki jestem już godzinę spóźniona do pracy. Ludziom w Nowym Sączu puszczają nerwy. Najbardziej wściekli są ci, którzy rano nie mogą się przebić przez skrzyżowanie remontowanych alei Piłsudskiego i Kamiennej. Dlaczego nie ma tu policji, która mogłaby kierować ruchem – pytają kierowcy.

Ludziom w Nowym Sączu za kierownicą puszczają nerwy

Tych, którzy mieszkają na osiedlu Zawada w Nowym Sączu i tych, którzy jadą od strony Kamionki codziennie rano  krew zalewa.- Ten napis, że prezydent Handzel robi to dla mnie doprowadza mnie do szału – mówi jeden z kierowców.-  Ja wiem, że trzeba w mieście robić remonty, ale prawie codziennie spóźniam się  do pracy. Najpierw stoję w  długim korku  na Kamiennej, a potem nie jestem w stanie przebić się przez skrzyżowanie z Alejami Piłsudskiego, gdzie przez budowę ronda samochody jadą w obydwie strony jedną nitką.

- Do tego dochodzi zwyczajne chamstwo za kierownicą. W takiej sytuacji wystarczyłaby  odrobina życzliwości i jazda na suwak. Dzisiaj rano  jakaś życzliwa  dusza jadąca z lewej,  zatrzymała się, żeby mnie przepuścić. Ale ci z prawej  jechali dalej. W  końcu z bezradności zacząłem trąbić – opowiada kobieta, która mówi, że w dzień w dzień jest to samo.

czytaj też Dwie plagi w jeden dzień w Nowym Sączu[WIDEO][ZDJĘCIA] 

Dlaczego policja nie kieruje ruchem?

-  Gdzie jest policja! Przecież  mogliby to wysłać jeden z patrol w godzinach szczytu i kierować ruchem. Pewnie jak dojdzie do nieszczęścia, to się obudzą -  mówi kolejny tkwiący  w korku  kierowca.  

Czy jest na to szansa? – pytamy w sądeckiej komendzie.

- Remontowane aleje znajdują się w ciągu drogi krajowej DK-75 dlatego priorytetem jest zachowanie płynności ruchu na tym ciągu komunikacyjnym  - mówi Justyna Basiaga z biura prasowego sądeckiej komendy policji. -  Każda dodatkowa ingerencja w płynność jazdy na tej drodze, spowoduje jeszcze większe spiętrzenia ruchu,  natomiast w niewielkim stopniu udrożni ulicę Kamienną. za organizację ruchu na czas remontu odpowiada ten, kto robi remont, w tym za zastosowanie sygnalizacji świetlnej czy też ręczną regulację ruchem.   

- Wiele zależy od kultury jazdy i uprzejmości kierujących – dodaje policjantka. -  Poza tym, jeśli wiadomo, że w tych miejscach odbywa się remont i występują znaczne utrudnienia można na przykład wyjechać trochę wcześniej lub skorzystać z objazdów.

czytaj też Czy „poziom smrodu” może przekroczyć granice w małopolskim sejmiku

Jak  jest z tą kulturą na jezdni w Nowym Sączu?

Mamy zwyczajne chamstwo za kierownicą – skarży  się jeden  kierowców. - Nie ma tu mowy o życzliwości i jeździe  na suwak. Dzisiaj rano  jakaś jedna, jadąca z lewej  życzliwa dusza zatrzymała się, żeby mnie przepuścić, ale ci z prawej  jechali dalej. W  końcu z bezdradnośći zacząłem trąbić – opowiada i dodaje  że dzień w dzień jest tak samo.

Nie tylko na Kamiennej ludziom puszczają nerwy. Na rozkopanej ulicy Jana Pawła jest nie jest lepiej.

Gdzie pani jedzie! może spaść kamień z koparki – ostrzega jeden z robotników, który zatrzymuje auta. Mam to w du***e - krzyczy  wściekła  kobieta. Przez te cholerne korki jestem już prawie godzinę spóźniona do pracy.

Tak jest rankiem, a kiedy przychodzi czas powrotu z pracy i przychodzi kolejny szczyt komunikacyjny, historia się powtarza i zaczyna się popołudniowe zgrzytanie zębami. ([email protected]) fot. jm

Nowy Sącz w remoncie i korkach
Kierowcy rozumieją, ale są wściekli


Dziękujemy za przesłanie błędu