Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
27/01/2022 - 19:25

Prezes Fakro Ryszard Florek Człowiekiem Roku. Wraz z Robertem Lewandowskim

Co łączy sądeckiego biznesmena i gwiazdę futbolu Roberta Lewandowskiego? Obydwaj podbijają świat. Ryszard Florek lokalne przedsiębiorstwo zamienił w globalną firmę, która podbija kilkadziesiąt krajów na wszystkich kontynentach, Robert Lewandowski jako wybitny piłkarz, też buduje na całym świecie silny polski brand. Te dokonania przedsiębiorcy i sportowca docenił tygodnik Wprost. Obaj zyskali prestiżowy tytuł Człowieka Roku.

Obydwaj stanęli na podium, bo są najlepszymi wizytówkami Polski znanymi na całym świecie. Robert Lewandowski został uhonorowany przez tygodnik „Wprost”  tytułem Człowieka Roku za wybitne osiągnięcia sportowe, popularyzowanie zdrowego trybu życia, wielkie serce i działalność charytatywną oraz za promowanie Polski w świecie. Podobnie jak słynny piłkarz, Ryszard Florek także zbudował znakomity polski brand. Produkowane w Nowym Sączu Okna podbijają kilkadziesiąt krajów na wszystkich kontynentach.

To cię też zainteresuje Jak prezes Fakro, Ryszard Florek, w Sączu dzieli bogactwo

- Zaczynaliśmy od jednego typu okna produkowanego w dwóch rozmiarach – wspominał na łamach miesięcznika „Sądeczanin” Ryszard Florek. - Dzisiaj oferujemy pełną gamę okien dachowych o różnych konstrukcjach i sposobach otwierania – mówił biznesmen.

Mały rodzinny zakład Ryszard Florek w ciągu zaledwie dwudziestu lat rozwinął w międzynarodową korporację zajmującą dziś pozycję wicelidera światowego rynku okien dachowych. W skład Grupy Fakro, zatrudniającej ponad 3 tys. osób, wchodzi jedenaście spółek produkcyjnych oraz siedemnaście dystrybucyjnych, zlokalizowanych w Europie, Azji i Ameryce. Okna dachowe Fakro trafiają do blisko  pięćdziesięciu krajów świata. Dumą firmy jest własny ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym pracuje ponad 70 inżynierów.

Czytaj też Gwiazda telewizji zachwala naszą wiejską gminę. Co ją tak urzekło?

Konstruktorzy Fakro to autorzy wielu nowatorskich rozwiązań chronionych patentami.   Mamy ich ma ponad dwieście. Pięćdziesiąt z tego to patenty mojego autorstwa - mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” Ryszard Florek. – Nasza firma, która do wielu krajów świata eksportuje nie tylko okna dachowe, ale także myśl twórczą polskich inżynierów. W ten sposób polska firma wytycza nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie, a Polska stała się światowym liderem w ich produkcji.

Czytaj też Internauci szaleją na punkcie jej clipu. Natalia z Sącza Wokalistką Roku[WIDEO]  

Działalność na rynkach zagranicznych od zawsze była priorytetem Ryszarda Florka, który zawsze podkreśla, że jego celem jest nie tylko rozwój własnego przedsiębiorstwa, ale całościowa poprawa stanu polskiej gospodarki, a tym samym wzrost zamożności i świadomości ekonomicznej Polaków. ([email protected]) fot. jFakroDziękujemy za przesłanie błędu