Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 27 listopada. Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana
05/09/2017 - 21:50

Premier Beata Szydło Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego. Nagroda za niezłomność, wytrwałość i determinację

Beata Szydło czy Mateusz Morawiecki? Gorąca dyskusja trwała do samego końca. To jednak szefowa rządu otrzymała tytuł Człowieka Roku od Rady Programowej XXVII Forum Ekonomicznego. - To nagroda za niezłomność, wytrwałość i determinację - usłyszeliśmy w uroczystej laudacji.

- To nagroda za wytrwałość, determinacje i niezłomność w dążeniu do zmieniania polskiej gospodarki mówił - wygłaszający laudację Mariusz Andrzejewski, dziekan Wydziału Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

- Szefowa rządu została uznana za lidera zmian gospodarczych, ale splendor spada też na ministrów rządu - mówił Andrzejewski. - Ale tak to jest. Jest lider, jest drużyna.

Za największe osiągnięcie rządu Beaty Szydło został uznany program 500 plus, który w znaczący sposób zmienił na lepsze sytuację polskich rodzin. To także program mieszkanie plus, odbudowa przemysłu samochodowego i gospodarki morskiej, podjęcie próby repolonizacji banków i uzdrowienia polskiego górnictwa.  

- Pan profesor w wygłoszonej laudacji nałożył na moje barki tyle trudnych spraw. Sama nie dałabym rady tego ponieść.  Jestem tylko kapitanem drużyny, która ma za zadanie zmieniać Polskę - mówiła Beata Szydło, dziękując za nagrodę.

Premier rządu podkreślała, że przyznany jej Tytułu Człowieka Roku Forum Ekonomicznego to wyraz uznania dla wszystkich ministrów i dla tych, którzy program współtworzyli. Szydło dziękowała też Mateuszowi Morawieckiemu, twórcy programu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, ale przede wszystkim dziękowała prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

- To on powiedział, że mamy jechać do ludzi i o naszym programie rozmawiać. To jego determinacja doprowadziła do powstania biało-czerwonej drużyny, która ruszyła w Polskę i do programu gospodarczych zmian przekonała Polaków. Naszym zobowiązaniem jest doprowadzenie tych zmian do końca. Ale czeka nas jeszcze długa i ciężka praca - mówiła Beata Szydło.

Podziękowania usłyszeli także Polacy: - Możemy się różnić, ale łączy nas Polska. Otrzymuję wiele listów od z całej Polski. Z radami, z dowodami sympatii. Dziękuję też za przesyłane mi broszki.  

Rada Programowa Forum Ekonomicznego przyznała też nagrodę Firmy Roku, którą otrzymał Alior Bankowi. Nagrodą Specjalną Forum Ekonomicznego został uhonorowany prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili. Tego samego dnia Nagrodę Nowa Kultura-Nowej Europy odebrała  Swietłana Aleksijewicz, wybitna białoruska pisarka i dziennikarka.

Agnieszka Michalik, fot T.K

Premier Beata Szydło laureatką tytułu Człowiek Roku XXVII Forum Ekonomicznego
Do ostatniej chwili nie było wiadomo kto zostanie tegorocznym laureatem nagrody Człowiek Roku 2016 podczas 27. Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Dopiero podczas uroczystej gali, późnym wieczorem, ze sceny padło to nazwisko. Premier Beata Szydło!


Dziękujemy za przesłanie błędu