Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
25/02/2021 - 22:05

Prawo pracy z "Sądeczaninem". Zadaj pytanie ekspertowi PIP-u

Reżim sanitarny, system zdalny, kwarantanna… pandemia nie tylko zdemolowała uporządkowane wcześniej życie zawodowe. Niektórzy, także w Nowym Sączu, pogubili się też w przepisach. Mnożą się pytania. W rozwianiu tych wątpliwości mogą pomóc sądeccy eksperci Państwowej Inspekcji Pracy, którym będzie można zadawać pytania drogą telefoniczną.

Do czego jesteśmy zobowiązani jako pracownicy, a czego na podstawie prawa możemy się domagać od pracodawcy w nietypowej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy? Na wszystkie pytania czytelników "Sądeczanina" odpowie ekspert Państwowej Inspekcji Pracy.

 Pracodawca wysyła nas na spotkanie służbowe, w którym ma uczestniczyć sporo ludzi, a my boimy się zarażenia koronawirusem. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy można odmówić wykonania polecenia? A co jeśli jesteśmy na kwarantannie. Trzeba pracować czy też nie? Czy z powodu pandemii może nam grozić zawieszenie wypłaty wynagrodzenia? To tylko kilka z licznych wątpliwości jakie wiążą się z pracą zawodową w czasach zarazy.

Z odsieczą przyjdą eksperci Państwowej Inspekcji Pracy w  Nowym Sączu, którzy podczas telefonicznego dyżuru odpowiedzą na pytania czytelników miesięcznika i  portalu „Sądeczanin”.

- Porady są przeznaczone zarówno dla przedsiębiorców jak i pracowników – wyjaśnia Beata Ziółko, kierownik sądeckiego oddziału PiP. Udzielone odpowiedzi na pytania, pozwolą wyjaśnić wiele wątpliwości dotyczących stosowania prawa pracy w nowych i trudnych dla wszystkich warunkach.

Eksperci, którzy gwarantują zachowanie anonimowości, będą dyżurować we wtorek, 2 marca,  w godzinach od 11 do 13 pod numerem telefonu pod numerem telefonu 18 448 25 22 (jagienka.michalik@sadeczanin.info) Fot: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu