Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 maja. Imieniny: Emila, Neleny, Romy
24/01/2013 - 12:05

Powstanie wielki kompleks sportowy w Chełmcu

Samorząd Chełmca planuje utworzenie kompleksowej infrastruktury sportowej, obok boiska „Orlik” chcą zbudować kryty basen. - To oczywiście plany na kolejne lata, ale podejmujemy już pierwsze kroki związane z pozyskaniem gruntów pod tę inwestycję – mówi Artur Bochenek, zastępca wójta gminy Chełmiec.
Samorząd Chełmca jest liderem w inwestycjach sportowych. W ciągu ostatnich lat za Dunajcem zbudowano osiem sal sportowych, trzy boiska typu Orlik, rolkowisko i skateparki. Teraz gmina myśli o budowie kompleksu sportowego z krytym basenem.
Są to dalekosiężne plany inwestycyjne, natomiast podejmujemy już pierwsze kroki w celu nabywania gruntów pod tę inwestycję. Wspólnie z boiskiem sportowym typu „Orlik” i halą, która służy jako lodowisko i rolkowisko basen wpisałby się w zespół obiektów sportowych w Chełmcu, które stworzą wspólny kompleks – informuje Artur Bochenek, zastępca wójta gminy.
W realizacji tej inwestycji pomóc mogą europejskie granty w kolejnej pespektywie budżetowej na lata 2014-2020. 
- W przypadku sięgania po środki unijne gmina musi mieć zabezpieczone środki na wkład własny. Wiele samorządów ma z tym obecnie problem. Chełmiec na szczęście takich kłopotów nie ma – dodaje Artur Bochenek.


ED
 fot. Basen MOSIR Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu