Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
25/09/2022 - 14:05

Powiat dostał trzy miliony miliony. Zrobią za to to remont drogi i dwóch mostów

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał promesę na 3 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację drogi powiatowej w Piwnicznej – ul. Zagrody Łomnica wraz z dwoma mostami znajdującymi się w Piwnicznej i Łomnicy.

czytaj też Wreszcie powiało optymizmem w sprawie wielkiej kolejowej inwestycji w Nowym Sączu

Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, a promesy wręczali: Edward Siarka, wiceminister w  resorcie klimatu i środowiska i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa wraz z Pawłem Szczygłem – dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie.

Promesy otrzymali także wójtowie gmin: Korzenna, Łabowa, Łososina Dolna, Nawojowa i burmistrz Starego Sącza. Razem, z kwotą dla Powiatu Nowosądeckiego, suma dofinansowania przekracza 4,5 mln zł.

- Lasy Państwowe od wielu lat współdziałają z samorządami – mówił wiceminister Edward Siarka. – Wiemy, jak ważna jest ta współpraca i jakie korzyści płynął z niej dla mieszkańców poszczególnych gmin. Tym bardziej, że na Sądecczyźnie jest sporo terenów leśnych, a turyści chętnie korzystają z dróg dojazdowych i parkingów zbudowanych wspólnymi siłami.

czytaj też Domy, oszczędności, samochody. Tak się powodzi sądeckiemu staroście i wicestaroście  

- Bardzo dziękujemy za te promesy – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski w imieniu samorządowców. – Zarówno pan minister Edward Siarka, jak i dyrektor Paweł Szczygieł bardzo dbają o nasz region. Cieszę się, że mamy takich sojuszników. Środki, które dzisiaj otrzymaliśmy na pewno zostaną szybko wydane, a mieszkańcy i turyści będą niebawem mogli korzystać z nowych dróg i mostów. źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, opr, jm

 


Dziękujemy za przesłanie błędu