Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
20/10/2017 - 12:50

Potentat zarzucił w "Elektryku" sieci na automatyków

Sądecki „Elektryk” i firma Fakro rozpoczęły współpracę. Firma najwyraźniej inwestuje w przyszłe kadry, bo nie tylko oferuje praktyki w swej fabryce, ale także chce wyposażyć pracownię automatyki.

Czy to będzie udany mariaż biznesu ze szkolnictwem zawodowym? Firma Fakro zdecydowała o objęciu patronatem klasy „technik automatyk” w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu. Umowa została już przypieczętowana stosownym dokumentem.

- Współpraca daje wymierne korzyści obu stronom. Szkoła zyskała kolejne produkty firmy do pracowni automatyki budynkowej, uczniowie będą uczestniczyć w ciekawych zajęciach z języka niemieckiego, bazując na niemieckojęzycznych instrukcjach montażu, serwisu oraz programowania urządzeń Fakro – mówi Walenty Szarek, dyrektor sadeckie „Elektryka”.

W ramach współpracy Fakro wyposażyło pracownię nie tylko w komplet materiałów informacyjnych, instrukcji ale przede wszystkim w ekspozycję naszpikowanego automatyką okna dachowego i dodatków w systemie Z-Wave umożliwiających bezprzewodowe sterowanie elektronicznymi urządzeniami. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie będą mogli wykorzystywać te zaawansowane technologicznie nowinki.

W ramach współpracy uczniowie będą też odbywać praktyki w Fakro.  

(jamik) fot. FakroDziękujemy za przesłanie błędu