Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
28/09/2023 - 09:55

Postawili ekspresem za sądecką miedzą superbudowlę. Teraz będzie ciąg dalszy tej inwestycji [ZDJĘCIA]

Mają już nowoczesny dworzec, fotowoltaiczne wiaty przystankowe i niedawno uruchomioną miejską linię autobusową. Limanowa na potęgę inwestuje w nowoczesne rozwiązania komunikacyjne. Teraz miasto zamierza budować trzy parkingi typu park&ride.

Ekspresowa inwestycja

Zbudowany w ekspresowym tempie nowy dworzec autobusowy w Limanowej  to bryła o nieregularnych kształtach z przeszkloną elewacją. Wnętrze budowli mieści hol, poczekalnię, pomieszczenia sanitarno-higieniczne, pomieszczenia techniczne, także pokój zabaw dla dzieci, bar z zapleczem i toalety.

Nie tylko nowy dworzec. Mają też fotowoltaiczne wiaty przystankowe.

Czytaj też Budują to u nas, gdzie się tylko da. Wszyscy za tym po prostu szaleją [ZDJĘCIA]  

Limanowa inwestuje w miejską komunikację. Samorząd nie tylko kupił ekologiczne, niskopodłogowe autobusy. Są też fotowoltaiczne wiaty przystankowe wyposażone w system informacji pasażerskiej, system poboru opłat i  monitoring. W sumie jest ich dwadzieścia dziewięć. Zwieńczeniem całości przedsięwzięcia stało się  uruchomienie z początkiem września miejskiej linii autobusowej.

Czytaj też Budowa gigant niedaleko Sącza. Takiej inwestycji na dwunastu hektarach jeszcze u nas nie było [ZDJĘCIA] [WIZUALIZACJA]

Zbudują trzy parkingi

To jednak nie koniec komunikacyjnych inwestycji. Miasto zamierza budować trzy parkingi park&ride, które łącznie  będą mieć setkę miejsc postojowych.  Właśnie została podpisana umowa na realizację inwestycji z wyłonioną w przetargu firmą.

Jeden z parkingów powstanie przy ulicy Zygmunta Augusta, niedaleko krytej pływalni.  Pomieści  trzydzieści aut. Będą też miejsca na rowery. Drugi parking, na czterdzieści osiem samochodów, zostanie zlokalizowany w rejonie ulic Lipowej i Krakowskiej. Również i tam będzie można zostawić jednoślady. Trzeci, na  dwadzieścia dwa auta, zostanie wybudowany przy ulicy Bednarzy. Parkingi  będą wyposażone w elektroniczne tablice informacyjne, automaty do pobierania opłat i biletomaty.

Czytaj też Jak Newag wygrywa warte setki milionów kontrakty. Ten ostatni może być rekordowy

Czytaj też Już nam budują kawałek „sądeczanki”. Idzie pełną parą zaprawiona goryczą inwestycja [ZDJĘCIA]  

Inwestycja ma być gotowa pod koniec listopada. Jej koszt to blisko 1,6 miliona złotych. ([email protected]) fot. UM Limanowa

W Limanowej mają nowoczesny dworzec, fotowoltaiczne wiaty przystankowe i niedawno uruchomioną miejską linię autobusową.
Teraz miasto buduje parkingi tupu park&rideMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu