Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
30/01/2015 - 11:43

Posiedzenie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego

W Warszawie obradowała Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego – jedna z trzech Komisji Wspólnych działających przy Radzie Ministrów, której zadaniem jest wypracowanie wspólnego stanowiska rządu i samorządu terytorialnego. W posiedzeniu uczestniczył marszałek Małopolski Marek Sowa.
Dzisiejsze posiedzenie otworzyła informacja dotycząca możliwości wsparcia przez jednostki samorządu terytorialnego osób ewakuowanych z Donbasu. Dyskutowano też na temat konieczności dostosowania gminnych planów zagospodarowania do map powodziowych. W porządku obrad znalazły się m.in. projekt założeń ustawy o rewitalizacji Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju projekt Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi ustawy i wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybołówstwa z udziałem Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego.

Komisja Wspólna została utworzona w maju 1993 r. przez premier H. Suchocką jako Komisja Wspólna Rządu i Środowisk Samorządowych. Pod obecną nazwą funkcjonuje od lipca 1993 roku. Zadaniem KWRiST jest rozpatrywanie problemów związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego i z polityką państwa wobec samorządu, a także spraw dotyczących samorządu terytorialnego znajdujących się w zakresie działania Unii Europejskiej i organizacji międzynarodowych, do których należy Rzeczypospolita Polska.

BOS
Źródło, fot: Biuro prasowe/mprz, fot. MAC
 
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu