Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
29/12/2015 - 10:00

Poseł Mularczyk mówi jak jest? „Zamyka się koryto!”

Sądecki poseł Arkadiusz Mularczyk (PiS) nie przebiera w słowach i sugeruje, że dobre czasy dla zagranicznych korporacji w Polsce już się skończyły.

mularczykPoseł Mularczyk przeczytał tekst Gazety Finansowej zatytułowany „Zrobieni na szaro. Zagraniczne korporacje wyprowadzają pieniądze z Polski”. Wynika z niego, że najnowszy raport Global Financial Integrity, międzynarodowej organizacji, która prowadzi analizy nielegalnych przepływów finansowych, zalicza Polskę do niechlubnej dwudziestki, w rankingu najbardziej wyzyskiwanych krajów. Za granicę trafia aż 5 proc. polskiego PKB, czyli ok. 90 mld zł rocznie.

„Najwięcej kradną zagraniczne korporacje i niemieckie firmy”- donosi gazeta. GFI określa jako „nielegalne” transfery finansowe z jednego kraju do drugiego przy jednoczesnym unikaniu np. podatku dochodowego, VAT czy cła.

Swoja opinię na ten temat sądecki parlamentarzysta Mularczyk wyraził bardzo dosadnie na twitterze.

„Polska na pierwszym miejscu w UE w drenażu rynku przez zagraniczne korporacje. Zamyka się koryto...(...) – napisał.

W ten sposób „zaplusował” u wielu internautów:

„Panie Arkadiuszu - koryto zanika! Brawo tak trzymać! Kto prowadzi działalność niech płaci podatek!”-  napisał jeden z nich. „Za te pieniądze można by wybudować 9 linii Podłęże-Piekiełko!” – dodał ktoś inny.

Przypomnijmy, Prawo i Sprawiedliwość chce opodatkować dochody banków i hipermarketów, a te w większości należą do zagranicznego kapitału.

BOS

Fot: prt sc.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)