Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
17/04/2019 - 13:25

Poręba Mała: mają chodnik, który się wydłuży. Jeśli będzie ziemia

Na ulicy Mała Poręba w Nowym Sączu mieszkańcy doczekali się budowy chodnika, który docelowo ma być jeszcze dłuższy o około 320 metrów. Potrzeba do tego ziemi od mieszkańców.

- Wraz z zarządem osiedla dokonaliśmy wizji lokalnej kończących się prac przy budowie chodnika, a także rozmawialiśmy o planowanej kontynuacji. Wiąże się to jednak z zaangażowaniem mieszkańców, którzy mieliby użyczyć do tej inwestycji fragmentu swoich działek, bez czego realizacja niestety nie jest możliwa. Kiedy uzyskamy zgodę, nad czym prace trwają, możemy przystąpić do projektowania i dalszych działań - powiedział miejski radny Jakub Prokopowicz w rozmowie z "Sądeczaninem".

Zobacz też: Ogrodzenie XIX-wiecznej willi znów potrzebuje remontu

W wizji lokalnej uczestniczyli zastępca prezydenta Nowego Sącza Artur Bochenek, radny Jakub Prokopowicz z Koalicji Nowosądeckiej, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Adam Konicki, a także Błażej Targosz i Konstanty Legutko z Zarządu Osiedla Poręba Mała.

- Poruszyliśmy temat doposażenia istniejącego już placu zabaw, ponadto pojawił się temat powstania budynku, który służyłby mieszkańcom i władzom osiedla. Mogłaby znajdować się tam świetlica, miejsce do organizacji spotkań, być może mała biblioteka. Rozmowy były wstępne i nawiązywały do projektu złożonego w ubiegłym roku do Budżetu Obywatelskiego - kontynuował Prokopowicz. Na razie nie ma konkretnych terminów.

MŚ ([email protected]). Fot. FacebookDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)