Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
20/09/2013 - 15:00

Pomoc dla gospodarstw, które ucierpiały od deszczu, gradu, huraganu

Małopolski Urząd Wojewódzki informuje, że rolnicy, których gospodarstwa ucierpiały w 2013 roku na skutek powodzi, huraganu, gradu czy deszczu nawalnego, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o przyznanie pomocy finansowej.
Pomoc będzie udzielana, jeżeli szkody obejmują 80 i więcej procent upraw i gdy szkody wyniosły powyżej 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej, w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw prowadzących działalność w obszarze rolnictwa. W przypadku gospodarstw rolnych – do 30 procent. 
Rozmiar szkód szacuje komisja powołana przez wojewodę. Z protokołem tej komisji należy zgłosić się do powiatowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja wypłaci pomoc wynoszącą 100 zł na 1 ha zniszczonej uprawy rolnej lub 10 zł na 1 m kwadratowy zniszczonych upraw w szklarniach lub tunelach foliowych. Po potwierdzeniu oryginałów protokołów przez wojewodę nastąpi ich przekazanie do urzędu gminy w celu dostarczenia zainteresowanym rolnikom.
W celu zachowaniu obligatoryjnego terminu złożenia wniosku, tj. do 30 września, ARiMR zaleca złożenie przez rolnika wniosku do ARiMR z protokołem komisji, który rolnik otrzyma zgodnie z procedurą po kontroli, a potwierdzenie przez wojewodę może nastąpić w terminie późniejszym. Szczegółowe informacje można uzyskać w powiatowym oddziale ARiMR w Nawojowej.
Oprac. (JG)
Źródło: MUW
Fot. sxc .hu
 
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu