Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 3 czerwca. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
20/05/2020 - 19:00

Podegrodzie: producenci żywności nie zapłacą tu nic, a jeszcze zarobią dwa razy

W zeszły piątek gmina Podegrodzie umożliwiła po raz pierwszy lokalnym producentom żywności sprzedaż produktów na Bazarku Podegrodzkim - specjalnie w tym celu zorganizowanym przez gminę. Od tego tygodnia jarmark jednak będzie się odbywał w inne dni tygodnia. Dlaczego?

Podegrodzie: producenci żywności nie zapłacą tu nic a jeszcze zarobią dwa razy

Pilotażowy jarmark, który gmina Podegrodzie zorganizowała w zeszłym tygodniu na terenie kupionej przez siebie byłej szkoły rolniczej, okazał się strzałem w dziesiątkę. Zadowoleni byli sprzedający i klienci. Pierwsi, bo w dobie epidemii koronawirusa liczy się każda złotówka, a na jarmarku w Podegrodziu mogli handlować nieodpłatnie. Drudzy, bo po świeże lokalne produkty: nabiał, warzywa, owoce nie trzeba było jechać do innych miast – Starego czy Nowego Sącza.

Zobacz też: Życie czy RODO? Jesteśmy traktowani jak zbędny element w czasie epidemii...

Pojawiło się też od ręki kilka postulatów do władz gminy. Najważniejszy był taki, by targowisko otwierać nie tylko w piątki, ale również w inne dni tygodnia. Wójt Stanisław Banach patrzył na to bardzo przychylnie, ale zastrzegł, że decyzji w tej sprawie nie chce podejmować, ot tak, od ręki. Najpierw sam pomysł uruchomienia jarmarku musi wypalić. Po piątku targowano tu - za jego zgodą – również w sobotę. I tym razem frekwencja dopisała.

I teraz mamy dla wszystkich bardzo dobre wieści – od tego tygodnia targowisko będzie czynne w czwartki i w soboty. Tym samym zainteresowani producenci żywności i rolnicy nie będą musieli wybierać, gdzie wystawić swój towar i śmiało zarabiać na wszystkich trzech targowiskach na Sądecczyźnie – w Starym Sączu, gdzie handluje się w środę, w Nowym Sączu gdzie największy ruch jest zawsze w piątek.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu