Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
11/02/2019 - 13:25

Podegrodzie: kiedy wywiozą śmieci? Zobacz harmonogram na 2019

Podegrodzie, Olszana, Olszanka, Naszacowice, Mokra Wieś, Juraszowa, Rogi dla tych siedmiu sołectw jest już gotowy harmonogram wywozu śmieci na 2019 rok.

Wersja do druku tutaj.

Wersja do druku tutaj.

W jakich workach powinny być zapakowane dane odpady? Worki żółte przeznaczone są na plastik, metal oraz odpady wielomateriałowe. Worki zielone przeznaczone są na szkło kolorowe i białe. Worki niebieskie przeznaczone są na papier. Worki brązowe przeznaczone są na odpady ulegające biodegradacji (np.: odpady kuchenne) oraz odpady zielone

Worki na odpady zmieszane – inne niż na odpady segregowane, o odpowiedniej grubości i wytrzymałości np.: koloru czarnego. Należy do nich wrzucać wszystkie odpady pozostałe po segregacji. Odpady zmieszane to np.: popiół, pampersy, zmiotki, zużyte środki higieniczne, zanieczyszczone opakowania, itp.

Zobacz też: Podegrodzie: drakońskie podwyżki za wywóz śmieci! Scheda po byłej wójcinie?

Przypomnijmy też, że w ślad za uchwałą jeszcze z 11 grudnia 2018 opłata za śmieci segregowane od osoby wzrosła o 100 procent - z 5,5 na 11 złotych za osobę. Nieodpłatnie śmieci będą odbierane jedynie w sytuacji, gdy dany podmiot wyprodukuje ich do 2,2 metra sześciennego rocznie.

Jednocześnie wszyscy ci, którzy płacą za odbiór śmieci mogą nieodpłatnie korzystać z Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. To tu można zdać:  zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony – maksymalnie 10 sztuk na rok, odpady zielone, przeterminowane leki i chemikalia i surowce wtórne: szkło, opakowania wielomateriałowe, tworzywa sztuczne.

Dodatkowo gmina dwa razy przeprowadzi w każdym sołectwie dwie zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

GPSZOK mieści się przy wysypisku komunalnym w Podegrodziu. Punkt ten w okresie od kwietnia do września czynny jest tylko raz w tygodniu w każdy poniedziałek w godzinach od 12. do 20. Z kolei w okresie od października do marca godziny pracy GPSZOK są przesunięte – punkt działa od 9. do 17.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu