Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 sierpnia. Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty
12/02/2019 - 10:30

Podegrodzie: Będzie drogowa ofensywa? Ile pieniędzy dostały sołectwa na 2019 rok

Jakie środki w ramach funduszy sołeckich zagwarantowały sobie poszczególne sołectwa w budżecie gminy Podegrodzie na 2019 rok?

Środki w ramach funduszu sołeckiego są przyznawane w miarę możliwości finansowych, budżetowych gminy w ślad za wnioskami składanymi przez rady sołeckie na etapie opracowywania budżetu na kolejny rok. I choć w gminie Podegrodzie się nie przelewa a potrzeb - szczególnie związanych z rozbudową infrastruktury drogowej jest dużo, to budżety sołeckie na 2019 rok wygladają całkiem obiecująco. 

Sołectwo Brzezna otrzymało 10 tysięcy złotych na położenie nawierzchni asfaltowej na drodze od Iwańskiego do Piekarskich. Kolejne 30 tys. mieszkańcy sołectwa mają zagwarantowane w budżecie na wykonanie chodnika w głównej alejce na starej części cmentarza.

27 904 zł dostało do dyspozycji sołectwo Chochorowice, gdzie niezbędne rozgraniczenie oraz wykonanie asfaltu na drodze gminnej „Zalaski”.

Sołectwo Długołęka-Świerkla ma zagwarantowane 34 718 zł remont drogi gminnej Rębacz – Kolbuszówka i 10 tys. zł na doposażenie świetlicy wiejskiej w remizie OSP.

Zobacz też: Podegrodzie: Czy w Ośrodku Zdrowia w Brzeznej zaczną w końcu leczyć?

Gostwicę zasilono kwotą 10 tys. zł na remont drogi gminnej w stronę P. Czesława Zielińskiego. Miejscowi muszą tylko zadecydować, czy położony zostanie tzw. nakropek czy asfalt. Kolejne 10 tys. sołectwo to ma na wybetonowanie drogi gminnej „Wądoły”. Następne 5 tys. z funduszu sołeckiego wydane zostanie na doposażenie świetlicy w remizie OSP Gostiwca.

Na ok. 21 tys. oszacowano remont drogi gminnej Krawcówka (od sklepu w kierunku Golonki) w miejscowości Juraszowa.

Mokra Wieś w ramach funduszu sołeckiego dostała ok. 36 tys. na wykonanie chodnika na drodze gminnej od skrzyżowania do kapliczki.

Fundusz sołecki Naszacowic w kwocie 20 tys. zł ma zostać przeznaczony na wykonanie odwodnienia (ułożenie korytek) na drodze gminnej łączącej Naszacowice z Juraszową w Soślinie. Następne 20 tys. dla tego sołectwa pójdzie na ułożenie kostki brukowej na placu obok świetlicy wiejskiej w Naszacowicach. A za ok. 4,7 tys. złotych miejscowi doczekają się boiska do koszykówki na boisku sportowym.

Za 22 tys. 359 zł sołectwo Olszana doczeka się parkingu przy świetlicy wiejskiej mieszczącej się w OSP Olszana a za 22 tys. 300 zł budowy oświetlenia przy drodze powiatowej.

Sporo, bo ponad 40 tys. kosztować będzie drogi gminnej na osiedlu Słoneczne od Starego sklepu do P. Ubik w sołectwie Olszanka.

Zobacz też: Podegrodzie: kiedy wywiozą śmieci? Zobacz harmonogram na 2019

Sołectwo Podegrodzie zagwarantowało sobie 10 tys. zł na zakup kostki brukowej na potrzeby wyłożenia placu obok świetlicy wiejskiej mieszczącej się w remizie OSP Podegrodzie, kolejne 27,7 tys. pójdzie na remont drogi gminnej na Osowie od P. Szabli.

Podrzecze w ramach środków sołeckich wymienić ma piec centralnego ogrzewania w świetlicy tutejszego Gminnego Ośrodka Kultury.

Na ok. 22 tys. 200 zł wyceniono w ramach funduszu sołeckiego remont drogi gminnej (utwardzenie i położenie nakładki asfaltowej) od P. Krzyśko w stronę „Działów” w sołectwie Rogi.

16 tys. zł ma kosztować położenie dywanika asfaltowego na drodze gminnej do Olszaka w sołectwie Stadła. O 4 tys. zł więcej kosztować ma – według założeń – opracowanie w tym samym sołectwie planu na odbudowę mostu na Potoku „Gostwiczanka”

ES [email protected] Fot.: archiwum ilustracyjne sądeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"