Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
14/03/2019 - 11:25

Piwniczna-Zdrój: przebudowa DK 87. Są trzy warianty, jeden na bogato

I w Piwnicznej-Zdroju GDDKiA, czyli administrator przebiegającej przez gminę i samo centrum jej stolicy drogi DK-87 będzie konsultował z mieszkańcami warianty jej przebudowy. Kiedy i co będzie przedyskutowane z miejscowymi?

Dokumentacja projektowa w 3 wariantach (A, B, C) dostępna jest do wglądu:
- na stronie internetowej www.piwniczna.pl (wersja elektroniczna) 
- w Urzędzie Gminy Piwniczna Zdrój (wersja papierowa)
- u pani Danuty Kulig w Młodowie (wersja papierowa)

Warianty projektu zostały także udostępnione radnemu Włodzimierzowi Źrałce w Głębokiem, aby mieszkańcy mieli ułatwiony wgląd do projektów.

Wszystkie uwagi można zgłaszać w trzech miejscach: w Urzędzie Gminy Rytro, podczas konsultacji społecznych oraz drogą mailową na adres: [email protected]

Zobacz też: Piwniczna: Będzie obwodnica z tunelem pod Górą Kicarz!? Jest kasa na projekt

Sama dyskusja zaplanowana na jest na 19 marzec na godzinę 17. a odbędzie się w siedzibie OSP w miejscowości Głębokie. Przypomnijmy, że granica obu gmin – Piwnicznej-Zdroju i Rytra przebiega (choć niebawem to się zmieni) niemal przez środek tego budynku. Głębokie i Młodów to bardzo ważne punkty na mapie turystycznej tej okolicy. I to właśnie odcinek drogi na ich wysokości ma zostać przebudowany.

Co Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaproponowała miejscowym? Wszystkie trzy warianty przebiegać będą tym samym korytarzem, który zostanie jedynie zmodernizowany i poszerzony i wyposażony w niezbędne tutaj mury oporowe. Bardzo istotnym elementem, który trzeba było uwzględnić przy projektowaniu były tory kolejowe i most stanowiący zjazd do obu miejscowości.

Zobacz też: Stary Sącz: DK 87 na bogato – estakada, nasyp, dwa ronda i inne cuda

Burmistrz Dariusz Chorużyk komentuje to na dziś tak: - Są trzy warianty. Na bogato, z zatoczkami, z prawoskrętami, z lewoskrętami, z fachowymi przejściami przez drogę i myślę też, że oświetlonymi. Przypuszczam, że właśnie ten wariant mieszkańcy wybiorą, bo tak to powinno wyglądać w nowoczesnej Europie. Dwa pozostałe warianty są już uboższe.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne GDDKiADziękujemy za przesłanie błędu