Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
05/03/2018 - 00:00

Piwniczna-Zdrój: Kiedy w końcu ruszy remont mostu w Łomnicy-Zdrój?

Mieszkańcy Łomnicy-Zdrój z niecierpliwością czekają na remont mostu na potoku Łomniczanka k. Rusiniaka. Gmina ogłosiła przetarg a listę wykonawców chętnych do realizacji inwestycji poznamy już 21 marca.

Gmina zarezerwowała  na tę inwestycję 165 tysięcy złotych, za które wykonawca musi wyremontować konstrukcję nośną, wszystkie przyczółki , uzupełnić nawierzchnie dojazdów i koryta na długości jednego kilometra. I kolejna bardzo ważna dla mieszkańców informacja, czyli termin zakończenia prac. Według założeń samorządu remont ma zostać przeprowadzony do 30 września 2018 roku.

Zobacz też: Łomnica Zdrój doczeka się remontu chodnika przy „powiatówce”

Przy okazji przypomnijmy, że na terenie gminy Piwniczna-Zdrój  są aż 42 dwa mosty z czego przeważająca część to kładki służące poszczególnym osiedlom i przysiółkom.

Pytamy zatem burmistrza Zbigniewa Janeczka jak zapatruje się na kwestie związane z ich utrzymaniem w świetle tego, że od 1 stycznia 2018 roku jest tylko jeden gospodarz wszystkich cieków, instalacji i urządzeń wodnych w całej Polsce, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które przejęło schedę pod RZGW i Małopolskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Krakowie.  

Zobacz też: Piwniczna-Zdrój/Czercz: Przedszkole będzie gotowe w 2020. Jak będzie wyglądało? [ZDJĘCIA]

- Część spraw rzeczywiście jest trochę przyhamowana, bo cały czas trwa dopracowywanie kwestii związanych z podziałem kompetencji w nowej spółce. Ale na pewno nie będzie gorzej niż było dotychczas – komentuje z optymizmem burmistrz, dla którego bardzo istotne jest, że w czasie spotkań roboczych, które odbyły się od chwili powołania jednej, dużej  spółki okazało się, że pracują w niej te same osoby co dotychczas. Tym samym nie przepadnie doświadczenie wypracowywane przez lata odnośnie specyfiki cieków i urządzeń wodnych na terenie gminy.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu