Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
10/07/2020 - 15:25

Piwniczna w bojowym nastroju. GDDKiA przygotuje dodatkowe wizualizacje obwodnicy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która chce wybudować obwodnicę w ciągu DK 87 przygotuje trzy dodatkowe wizualizacje przedstawionych przez siebie wariantów i wydłuży konsultacje społeczne w tej sprawie najprawdopodobniej o kolejne dwa tygodnie.

O tym, że społeczność Piwnicznej nie zgadza się gremialnie na żaden z trzech przedstawionych w ramach konsultacji społecznych wariantów obwodnicy pisaliśmy już w kilku publikacjach m.in. w artykule Pokażcie, co zniszczycie! Rytro łączy siły z Piwniczną w akcji „TIRY na tory!"

Na czym sprawa stanęła? Kilka dni temu szefowa zarządu osiedla Centrum Maria Kulig przedstawiła inne rozwiązanie – koncepcję budowy obwodnicy lokalnej: przed zakrętem, przed kościołem w Piwnicznej droga miałaby skręcać w lewo i biec przez teren zajmowany kiedyś przez Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, potem szłaby nowym mostem nad Popradem a za mostem mogłoby powstać rondo, które połączyłoby obwodnicę z ulicą Kościuszki.

Teraz jednak Kulig prostuje, że jej propozycja nie ma oficjalnego poparcia ze strony Komitetu Społecznego którego jest członkinią i współzałożycielką a jest tylko jej prywatnym stanowiskiem.

Kolejna istotna informacja. Komitet Społeczny kilka dni temu złożył do GDDKiA formalny wniosek o to, by projektanci stworzyli dodatkowe trzy wizualizacje zaproponowanych przez siebie wariantów. Tym razem w ścisłym odniesieniu do najważniejszych atrakcji turystycznych i uzdrowiskowych Piwnicznej-Zdroju wskazanych przez protestujących. GDDKiA przychyliła się do tego wniosku a dodatkowo zapowiedziała wydłużenie konsultacji społecznych o dodatkowe dwa tygodnie. A my już dziś prezentujemy trzy mapy ze wskazanymi przez komitet punktami.

Zobacz też: Aktywny Sądeczanin: platforma widokowa na Wieży Kroguleckiej to strzał w 10!

Do protestu, w którym komitet jednoznacznie odrzuca wszystkie trzy warianty zaproponowane przez inwestora włączyło się też Stowarzyszenie Młodów-Głębokie.

Dziś też o godzinie 10 odbyło się w sprawie budowy obwodnicy spotkanie, na które szef piwniczańskiej rady zaprosił radnych i przedstawicieli zarządów wszystkich piwiniczańskich osiedli. – Na spotkaniu nie było przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, od których otrzymaliśmy informację, że mogą się z nami spotkać 23 lipca, czyli w czwartek. Wtedy też zorganizujemy kolejne spotkanie również o godzinie 10. Jakie nastroje wśród uczestników? Obecni byli radni i przedstawiciele komitetu. Wszystkie głosy były na nie, wszystkie przeciw budowie obwodnicy – komentuje burmistrz Dariusz Chorużyk.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: dzięki uprzejmości Dariusza Chorużyka / Komitet SpołecznyDziękujemy za przesłanie błędu