Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
21/11/2015 - 12:05

Piwniczna: Rekordowe obroty Biedronki dzięki Romom

Jak wieść gminna niesie piwniczańska Biedronka bije w Polsce rekordy w zakresie obrotów. Koniunkturę mają nakręcać pospołu Romowie zza południowej granicy i sami Słowacy. Gdy ci pierwsi dostają zasiłki, Biedronka w kilka godzin świeci pustkami na półkach. Właściciele dyskontu zaznaczają, że wszystkie nadgraniczne Biedronki mają się równie dobrze.

- Romowie mają na Słowacji nawet po kilkaset euro zasiłków. Rodzina wielodzietna otrzymuje w przeliczeniu na złotówki nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Nie wydają tych pieniędzy u siebie tylko przyjeżdżają do nas. Jak jest termin płacenia nasza Biedronka czyszczona jest z towaru w trymiga – komentuje mieszkanka Piwnicznej, która nie kryje przy okazji rozgoryczenia, że Romowie ze Słowacji za nicnierobienie dostają więcej niż przeciętny iksiński za ciężką pracę w Polsce. – Krew mnie zalewa, bo ja powiem szczerze oglądam każdą złotówkę przed wydaniem a potem idę do sklepu i nie mogę kupić nawet podstawowych rzeczy, bo ci ze Słowacji już mnie wyprzedzili. Wyczytałam też niedawno, że Słowacja na utrzymanie Romów dostała z Unii Europejskiej aż 300 milionów euro..

Piwniczanka zwraca też uwagę, że od dziwo działające tuz obok Biedronki Tesco już takie boomu nie notuje. – Ale nawet dla nas Tesco jest droższe i kolejek tam raczej nigdy nie ma.

W konsekwencji, jak mówią sami pracownicy Biedronki w Piwnicznej, dyskont w tej miejscowości zostawia daleko w tyle sklepy tej samej sieci w głębi kraju. Chociaż na pensje samych pracowników raczej się to nie przekłada.

Zaciekawieni skonfrontowaliśmy te informacje z właścicielem sieci czyli Jeronimo Martins Polska S.A. - Sklepy przygraniczne w naturalny sposób są miejscem zakupów dla klientów z sąsiadujących krajów. Dotyczy to także placówek zlokalizowanych przy granicy ze Słowacją (oprócz Piwnicznej także np. w Muszynie czy Szczawnicy). Potwierdzamy, że również wspomniany sklep w Piwnicznej cieszy się dużym zainteresowaniem klientów, zarówno polskich, jak i zagranicznych – poinformowano nas na wstępie, by zaraz potem zastrzec:  - Narodowość klienta, który dokonuje zakupów w sieci Biedronka, nie ma dla nas większego znaczenia. Nie obserwujemy też różnic w zachowaniach konsumenckich między przedstawicielami różnych narodowości.

Nie udało nam się jednak dowiedzieć jakie są obroty piwniczańskiego dyskontu ani na ile odstają one od tych osiąganych w innych placówkach. - Wyniki finansowe komunikowane są przez Grupę Jeronimo Martins w odniesieniu do całej sieci. 

Ewa Stachura [email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu