Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
09/02/2018 - 15:45

Pieniądze dla rolników. Ile wypłacono już na Limanowszczyźnie?

10 mld złotych to suma wypłacona polskim rolnikom w ramach dopłat bezpośrednich za 2017 rok. Do rozdania jest jeszcze ponad 4 mld złotych, a czasu dużo, bo do 30 czerwca. Jak z tej możliwości korzystają limanowscy rolnicy?

Jak się okazuje, rolnicy z Limanowszczyzny chętnie sięgają po dopłaty bezpośrednie. W 2017 roku w biurze powiatowym ARiMR w Limanowej złożono 9007 wniosków. Dodatkowo, 8650 rolników ubiegało się o dopłaty z terenów objętych wspieraniem działalności rolniczej na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW).

Zobacz też: Pieniądze dla rolników od 1 lutego. Zobacz jak, gdzie i od kiedy złożyć wniosek

Do tej pory wypłacono w formie zaliczek i płatności końcowych łącznie 25 mln zł oraz 8 mln zł na płatności ONW, co razem daje 33 mln złotych. Do zrealizowania pozostaje jeszcze kwota około 4,5 mln.

- Dla rolników jest istotne, aby pieniądze trafiły do nich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego – mówi Jerzy Jabłoński Kierownik Powiatowego Biura ARiMR w Limanowej

Na wsparcie mogli w 2017 roku liczyć także rolnicy z gminy Jodłownik i Łukowica, których sady zostały dotknięte wiosennymi przymrozkami. Z terenu powiatu limanowskiego 235 rolników złożyło wnioski o pomoc. Wypłacono im z tego tytułu kwotę 705 tyś. zł. Wsparcie finansowane było z budżetu PROW 2014 – 2020.

- Aby zapewnić dostęp do informacji możliwie jak największej liczbie potencjalnych beneficjentów w biurze powiatowym ARiMR w Limanowej działa również punkt informacyjny. Można tam uzyskać informacje na temat programów pomocowych realizowanych przez ARiMR. Każdy, kto odwiedzi nasz Punkt zostanie poinformowany o możliwościach uzyskania różnych form wsparcia finansowego, wymaganiach formalnych, terminach naborów wniosków oraz wysokości dofinansowania w ramach konkretnych działań. Pracownicy dokładają wszelkich starań, aby obsługa beneficjentów przebiegała sprawnie i bezproblemowo – zapewnia Jerzy Jabłoński, Kierownik Powiatowego Biura ARiMR w Limanowej

Zobacz też: Limanowszczyzna: ranking 10-ciu najbardziej aktywnych jednostek OSP 2017

[email protected]

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach