Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
13/11/2019 - 15:10

PARP prostuje syndyka. W roli głównej upadłe MMC Brainville

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości prostuje informacje, które wczoraj pozyskaliśmy od syndyka Witolda Kadłuczki prowadzącego sprawę Miasteczka Multimedialnego.

Przypomnijmy. Kadłuczka wniósł o uchylenie uchwały rady wierzycieli o organizacji kolejnej licytacji MMC Brainville i będzie wnosił o sprzedaż tylko budynku (bez wyposażenia multimedialnego) za 20 mln zł. Kadłuczka uważa, że to jedyna szansa dla wierzycieli a samo wyposażenie może posłużyć do zaspokojenia części roszczeń PARP.

Nie jest też tajemnicą, że chętnych do zakupu Miasteczka nie ma, bo potencjalni kupcy boją się, że jak tylko przejmą majątek z roszczeniami wystąpi do nich właśnie Polska Agencja Rozwoju Nieruchomości, która wcześniej przyznała dofinansowanie na realizację przedsięwzięcia i je pozytywnie rozliczyła, ale z racji tego, że spółka MMC Brainville padła, chce zwrotu tych pieniędzy.

Szczegóły w publikacji: MMC Brainville prędzej się rozpadnie niż trafi w ręce samorządu. Syndyk ma plan

Treść sprostowania PARP.

Nieprawdziwa jest informacja zawarta w artykule…, jakoby „PARP deklarował przed pozostałymi członkami rady wierzycieli, że swoich roszczeń dochodzić nie będzie, ale nigdy taka deklaracja nie znalazła odbicia w formalnym dokumencie…”. Informujemy, że PARP zobowiązana jest do dochodzenia wszystkich wierzytelności wynikających z wydanych dotychczas decyzji administracyjnych. Agencja nigdy nie deklarowała, że z nich zrezygnuje.

Nieprawdziwa jest również informacja jakoby jedną z przyszłych możliwości dla Parku Technologicznego Brainville było przejęcie go przez PARP („...Z miejsca może go przejąć PARP. Wszystkie decyzje w tej sprawie powinny zapaść jeszcze w tym miesiącu...”). Niniejszym informujemy, że nie istnieje możliwość przejęcia majątku spółki przez PARP. W trwającym postępowaniu upadłościowym występują również inni wierzyciele - w tym bank, który udzielał kredytu na wkład własny do zrealizowanego projektu i posiada zabezpieczenie na hipotece obiektu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)