Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 1 listopada. Imieniny: Konrada, Seweryny, Wiktoryny
14/11/2018 - 09:55

Park – M nagrodzony w Meksyku za Bulwary X. Dunikowskiego we Wrocławiu

8 listopada w Meksyku Wrocławskie Bulwary Xawerego Dunikowskiego otrzymały prestiżową nagrodę CEMEX Building Award. Teren, który modernizowała firma Park – M, został uhonorowany w dwóch kategoriach: najlepszy obiekt użyteczności publicznej oraz najlepszy obiekt w przestrzeni zbiorowej.

Bulwary Xawerego Dunikowskiego to deptak spacerowo-widokowy wzdłuż rzeki Odry położony w samym sercu miasta, nieopodal Panoramy Racławickiej i naprzeciw Ostrowa Tumskiego.

Licząca ok. 800 m promenada zyskała nowy kształt w latach 2015-2016. Wtedy to firma Park - M przeprowadziła całkowitą modernizację terenu wzdłuż rzeki. W ramach zrealizowanych prac wybudowano kładkę pieszo-rowerową tzw. pływający most, dzięki któremu spacerem, wzdłuż brzegu można przejść lub przejechać rowerem od mostu Piaskowego do Grunwaldzkiego. Przebudowano ścieżki i chodniki, zorganizowano przestrzeń rekreacyjną, nie zapominając przy tym o zieleni.

Zobacz też: Nie uwierzycie, co zrobiła sądecka firma Park-M!

W centralnej części deptaka, tuż nad rzeką wybudowano amfiteatr z nabrzeżem przy którym mogą cumować niewielkie statki. Celem jaki przyświecał inwestorowi było bowiem takie zagospodarowanie terenu, by utworzona przestrzeń użytkowa jak najlepiej wpisywała się w uwarunkowania naturalne zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Bulwary natychmiast stały się miejscem, gdzie tłumnie przybywają Wrocławianie i zwiedzający miasto turyści.

- Jestem dumny, że to właśnie my - załoga Park-M tworzymy miejsca w Polsce, które uwielbiają ludzie. To dzięki naszej pracy polskie miejscowości zyskują przyjazne dla mieszkańców miejsca, które czasami zostają docenione przez Świat. Gratuluję Inwestorowi, Projektantowi, wszystkim pracownikom Park-M i współpracującym z nami KOLEGOM w biznesie tej prestiżowej nagrody jaką jest CEMEX Building Award  - nie kryje satysfakcji prezes Firmy Park – M Krzysztof Mróz. 

Firma Park – M, która ma swoją siedzibę w Starym Sączu i Brzeznej istnieje od  1995 r., obecnie zatrudnia około 500 osób. Na swoim koncie ma m.in. takie inwestycje jak Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie, Bulwar Politechniki Wrocławskiej (Wybrzeże Wyspiańskiego), Pałac Branickich w Białymstoku, nowoczesne tereny zieleni przy Muzeum Śląskim w Katowicach, a obecnie prowadzi przebudowę Parku im. Mieczysława Dukieta w Krynicy Zdroju oraz terenów nadbrzeży rzeki Oławy we Wrocławiu.

ES [email protected] Fot.: Park M

Park – M nagrodzony w Meksyku. Cemex Building Aword za Bulwary X. Dunikowskiego
Fot.: Park M


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)