Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
06/12/2019 - 23:30

Oto Kapitan Kryniczanka, nowy bohater Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A.

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów ma od dzisiaj swojego superbohatera – jest nim Kapitan Kryniczanka. To wesoła, bajkowa postać, która ma zaprzyjaźnić się z dziećmi i promować zdrowy tryb życia poprzez zachęcanie do picia naturalnych wód mineralnych i leczniczych.

Kapitan Kryniczanka będzie obecny na licznych eventach organizowanych przez Uzdrowisko. Czasem wybierze się też w podróż z bukłakami wody za pasem. Szczegóły jego wyglądu mają funkcję edukacyjną.


- Kapitan Kryniczanka ma za zadanie dotrzeć do dzieci z informacjami o wspaniałych właściwościach naszych wód: Kryniczanki, Jana, Józefa, Zubera, Słotwinki, Mieczysława i Tadeusza. Chcemy w przystępny sposób przekazywać najmłodszym wiedzę o znaczeniu wód mineralnych i leczniczych - powiedział Wiesław Pióro, prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. - Nasze naturalne wody wspomagają leczenie chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, alergie czy nerwice.

- Codzienne picie naszych wód zastępuje zażywanie suplementów diety, wytworów laboratoryjnych procesów chemicznych. Kapitan Kryniczanka jest symbolem dobroczynnych właściwości krynickich wód, jego misją jest wychowywanie kolejnych pokoleń świadomych konsumentów – dodał Wiesław Pióro.

Kapitan Kryniczanka został wyposażony w tarczę, która symbolizuje ochronę przed chorobami, a za pasem trzyma w pogotowiu wodę umieszczoną w bukłakach: Kryniczankę, Jana, Zubera i Słotwinkę. Nakrycie głowy kapitana ma kształt gloriety, która zdobi Zdrój Główny - pierwsze źródło wody mineralnej odkryte na terenie Krynicy-Zdroju. Barwa granatowa przeważająca w stroju superbohatera nawiązuje do kolorystyki, z którą jest identyfikowana marka Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. i marka Kryniczanka.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)