Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
19/07/2021 - 11:30

Oszuści na Facebooku podszywają się pod ORLEN, żeby wyłudzić pieniądze

Oszuści z Facebooka używają nazwy ORLEN, żeby namówić ludzi do inwestowania w pseudoprodukty i wyłudzić pieniądze. Uważajcie na fałszywe strony internetowe i wszystkie podejrzane formy kontaktu.

Oszuści z Facebooka wykorzystują logo ORLEN

Kolejni oszuści próbują wyłudzić od ludzi pieniądze, podszywając się pod PKN ORLEN, a konkretnie pod program „ORLEN w portfelu”. Wysyłają do nieświadomych zagrożenia osób fałszywe oferty i maile z propozycją łatwego zarobku.


Zazwyczaj piszą na Facebooku: Nowy projekt Orlenu wzbogaca Polaków. W czerwcu 2021 roku Sejm RP zlecił PKN ORLEN stworzenie projektu, w którym obywatele kraju będą mogli korzystać ze środków krajowych przy wsparciu Zacznij nowe życie już teraz. Setki Polaków już zmieniło swoje życie. nie przegap swojej szansy. Twoja minimalna inwestycja zwróci się bardzo szybko, a całodobowe wsparcie menedżerów Orlenu nie pozwoli Ci popełnić błędów. Mówi się, że ta okazja nie potrwa długo. Wszystkie przydatne informacje pod linkiem...

Oszuści z Facebooka wykorzystują logo ORLEN

- PKN ORLEN informuje, że nie zajmuje się oferowaniem produktów inwestycyjnych w taki sposób i nie jest powiązany z autorami takich ofert. Żadne treści w nich zawarte nie powinny być utożsamiane z ofertą Koncernu – zaznacza PKN Orlen. Koncern podjął już kroki prawne, aby zablokować i usunąć z sieci serwisy, z których pochodzą oferty.

Na co trzeba uważać? Na fałszywe domeny z oznaczeniami:

  • www.orlen.pw
  • ORLEN INVEST
  • ORLEN INVESTMENT.

A także na maile przychodzące na naszą skrzynkę pocztową z podejrzanych domem (np. nieistniejący dom maklerski).

ORLEN apeluje, aby nie podawać na takich stronach żadnych danych. Trzeba też pamiętać, że pracownicy PKN ORLEN nigdy nie dzwonią do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji. - Jedynym serwisem opisującym zasady funkcjonowania programu „ORLEN w Portfelu” jest strona: www.orlenwportfelu.pl – czytamy na stronie PKN ORLEN. Oszuści wysyłają maile z podrobionym regulaminem tego programu. (s.siwulska@sadeczanin.info, źródło: BP Orlen)Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021