Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
28/02/2017 - 10:45

Ośrodek Zdrowia w Gołkowicach ma wykonawcę

Firma REMAR ze Starego Sącza wygrała przetarg na przebudowę Ośrodka Zdrowia w Gołkowicach. Wartość zadania to 2 mln 008 tys. 979,78 złotych.

Nie była to najtańsza z ofert jaka wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Starym Sączu.

- Nie mniej jednak okres rękojmi zaproponowany przez wykonawcę okazał się przeważający w tym przetargu – tłumaczy Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Przypomnijmy, że do przetargu stanęło pięć firm. Najniższą cenę – 1 mln 904 tys. 662,25 zł zaproponowała firma "ZŁOCKI" z Kamionki Wielkiej. Najwyższa kwota opiewała na 2 mln 91 tys. 629, 65 zł.

Prace budowlane w ośrodku nie pociągną za sobą konieczności przeniesienia lub zawieszenia praktyk lekarskich. Odpowiednia adnotacja, która ma to zagwarantować pojawiła się nawet w dokumentacji przetargowej:

„Z  uwagi  na  konieczność  zapewnienia  ciągłości  pracy  Ośrodka  Zdrowia  Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót budowlano-montażowych w taki sposób, aby możliwe było bezpieczne użytkowanie części budynku podlegającej przebudowie (etap II) przy prowadzeniu robót związanych z rozbudową (etap I). Mając na uwadze charakter wykonywanej przez Użytkownika obiektu pracy, Wykonawca zobowiązany jest uzgadniać z Użytkownikiem  termin  realizacji  robót  mogących  zakłócać  funkcjonowanie przebudowywanej  części  budynku  (etap  II),  w  szczególności  robót  powodujących nadmierny hałas i zapylenie oraz z przeprowadzeniem instalacji (elektrycznej, wod –kan. i c.o.) z części istniejącej do rozbudowywanej.”

Zakończenie prac zaplanowano na sierpień 2018.

Zobacz też: Smaczne i zdrowe. Uczniowie coraz chętniej jedzą obiady na stołówkach

(KB)

Wizualizacja: UM Stary SączDziękujemy za przesłanie błędu