Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
22/12/2017 - 19:25

Organizator zbiórki na stadion zapewnia, że pieniądze trafią do ratusza!

Zbiórkia na stadion, o której pisaliśmy kilka dni temu nabiera rozpędu. Zapytaliśmy inicjatora o szczegóły i plany działania, a ten zapewnił, że pieniądze trafią do Urzędu Miasta.

Medialność tego zrywu społecznego, wywołała skrajne reakcje Sądeczan. Jedno inicjatywę pochwalają, inni zaś są jej kategorycznie przeciwni. - Akcja od początku idzie dobrze, pojawiają się kolejne wpłaty. Teraz coś wyhamowało, ale prawdopodobnie ludzie myślą o świętach i sprawach z nimi związanych, a nasza zbiórka na dobre rozkręci się po Nowym Roku - powiedział nam Oskar Rosiek.

Zobacz: Kibice robią zrzutkę na stadion! Ile chcą zebrać? Nie uwierzycie...

Skąd zdaniem organizatora biorą się negatywne opinie ze strony części kibiców? - Nie wiem, być może chodzi o to, że nie przyszedłem do nich, nie przedstawiłem planu wspólnego działania, tylko samemu powołałem akcję, stworzyłem profil i ruszyłem do działania - dodał nasz rozmówca.

Obecnie na koncie zbiórki jest 791 złotych, na co złożyły się wpłaty od 22 osób. Pojawiło się także 197 reakcji w mediach społecznościowych, niemal z dnia na dzień te liczby się powiększają.

- O czymś takim myślałem dużo wcześniej. Zaraz po awansie miałem przeczucie, że coś z budową stadionu może nie rozwijać się zgodnie z prawem. Kolejne docierające do mnie fakty, tylko potwierdzały słuszność pomysłu. Kolejne opóźnienia ostatecznie skłoniły mnie do akcji - wyjaśnił Rosiek.

Zobacz; [Zbiórka na stadion Sandecji]

Zadeklarowana kwota do zebrania to 60 milionów złotych, niespełna tyle wynosiła cena jedynej złożonej oferty na budowę stadionu. - Miasto chciało przeznaczyć 50 milionów, stąd brakujące 10 należałoby gdzieś znaleźć. Właśnie o zebraniu tej sumy myślałem, a nie całości - dodał.

Finał akcji zaplanowany jest na 10 lutego, wtedy Sandecja zmierzy się z Pogonią Szczecin na wyjeździe, inaugurując rundę wiosenna rozgrywek. - Wiele w tej sprawie może się jeszcze zmienić, różne wydarzenia mogą zaistnieć. Wstępnie jednak taki mam plan, po tym dniu będę chciał umówić się do ratusza na rozmowy, zebrane środku przelać na konto Urzędu miasta - podsumował pomysłodawca zbiórki.

MŚ ([email protected]). Fot. Pomagam.pl/SandecjaDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020