Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
29/08/2012 - 08:45

Olszanka: Zagospodarowano teren przy szkole podstawowej

Zakończyły się prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół wokół Szkoły Podstawowej w Olszance.
Przetarg na wykonanie prac wygrał Zakład Remontowo Budowlany Wiesława Czopa z Podegrodzia. Koszt zagospodarowania terenu wokół szkoły w Olszance wyniósł ponad 548 tys. złotych. Maksymalna kwota dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wyniosła 80 proc., reszta pieniędzy pochodzi z budżetu gminy Podegrodzie.

Uczniowie z Olszanki już od września będą mogli korzystać z nowo budowanego boiska do piłki nożnej, boiska wielofunkcyjnego, czy skoczni do skoków w dal. Najmłodsi będą mogli spędzać czas na kolorowym placu zabaw. Wykonano drenaż wraz z przyłączem kanalizacji deszczowej do istniejącej studni chłonnej. Cały teren wokół budynku został utwardzony. Zamontowano także ogrodzenie panelowe.

- Mieszkańcy sołectwa, a przede wszystkim rodzice są zadowoleni z prac. Zagospodarowanie terenu wokół szkoły to jedna z większych inwestycji prowadzonych w Olszance w ostatni czasie – mówi Stanisława Rams, sołtys Olszanki.

Wykonawca prac jest zobowiązany do utrzymania i pielęgnacji nawierzchni przez 36 miesięcy. Prace zostały zakończone przed terminem. Miał już miejsce odbiór techniczny. Od trzeciego września cały teren wokół szkoły będzie wykorzystywany przez uczniów.

(MG)
Fot. UG Podegrodzie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)