Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 kwietnia. Imieniny: Mai, Marcelego, Wadima
07/08/2019 - 14:50

Ogród żywiołów czy park edukacyjny. Co w końcu powstanie na Górze Parkowej

Poprzedni burmistrz Dariusz Reśko na stokach Góry Parkowej zaproponował wykonanie Parku Żywiołów. Obecny włodarz Piotr Ryba proponuje Ogrody Edukacyjno-Poznawcze. Gdzie zostaną zlokalizowane i czym będą?

Góra Parkowa w Krynicy-Zdroju jest jedną z największych atrakcji w uzdrowisku. Położona w centrum miasta, wraz z jednym z najstarszych parków w okolicy, jest świetnym miejscem na spacer dla kuracjuszy i mieszkańców.

Poprzedni burmistrz Dariusz Reśko na stokach Góry Parkowej zaproponował wykonanie Parku Żywiołów. Obecny włodarz Piotr Ryba proponuje Ogrody Edukacyjno-Poznawcze.

Umowa na dofinansowanie projektu w wysokości 3,5 mln zł. została podpisana w październiku 2018 roku.

Ogród Żywiołów ma powstać na powierzchni 5 hektarów, na południowo-zachodnim zboczu Góry Parkowej.

W ramach planowanej inwestycji przewiduje się m.in.: wytyczenie alejek spacerowych, utworzenie parku miniatur, powstanie kładek, oczek wodnych, kaskad czy wieży widokowej z punktem obserwacyjnym.

Park Żywiołów ma być ekspozycją o charakterze edukacyjnym, umożliwiającym poznanie praw oraz zjawisk rządzących naturą. Główną rolę w ekspozycji mają grać siły ziemi, wody, ognia, powietrza i metalu.

Park Żywiołów łączyć dwie atrakcje turystyczno-uzdrowiskowe, a mianowicie istniejący Park Zdrojowy oraz planowane Centrum Dziedzictwa Łemkowskiego, na powstanie którego gmina w ubiegłym roku złożyła projekt o dofinansowane.

(MK) fot. aut., UM K-ZDziękujemy za przesłanie błędu