Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lutego. Imieniny: Amandy, Bogdana, Doroty
28/11/2022 - 07:45

Odważny i z wielką pasją. Sądecka firma Fakro ma superdyrektora

Wybitni, odważni, w swojej pracy kierują się nie tylko wiedzą, ale także pasją. Tacy są najlepsi w Polsce specjaliści od marketingu, którzy znaleźli się wśród laureatów prestiżowego konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2022. W tym gronie znalazł się Sławomir Gawlik z sądeckiej firmy Fakro. To niejedyne wyróżnienie jakie otrzymała ostatnio sądecka spółka.

Superdyrektorzy marketingu swoje wyróżnienia otrzymali podczas gali wieńczącej konferencję Marketing Executive Summit z udziałem kadry menedżerskiej firm i korporacji

W gronie najlepszych specjalistów w Polsce znalazł się szef marketingu grupy Fakro Sławomir Gawlik.  - W konkursie jury docenia i wyróżnia wybitnych i odważnych marketerów, którzy w swojej pracy kierowali się pasją, wiedzą i odwagą w swoich działaniach. To było wyróżnienie za przeprowadzoną z sukcesem kampanię okien dachowych i dodatków  – wyjaśnia Joanna Rumin, specjalista do spraw Public Relations sądeckiego przedsiębiorstwa.

czytaj też Gruzińska piekarnia stała się hitem w Nowym Sączu. Robią tam prawdziwe niebo w gębie  

- Sukces naszej kampanii to wiele godzin pracy znakomitych profesjonalistów, z którymi na co dzień mam przyjemność i szczęście współpracować – mówi Gawlik i dodaje, że kampania przekłada się na sukces w sprzedaży.

To niejedyne wyróżnienie jakie ostatnio otrzymało sądeckie przedsiębiorstwo. Ryszard Florek, prezes zarządy firmy, otrzymał nominację do Nagrody Gospodarczej Prezydenta w kategorii Międzynarodowy Sukces.

Zwracając się do przedsiębiorców, Andrzej Duda podziękował im za rozwijanie polskiej gospodarki i rozsławianie naszego kraju poprzez myśl techniczną i biznesową na całym świecie.

czytaj też Zygmunt Berdychowski wraca z biznesem do Małopolski. Robi nowe Forum Gospodarcze

Fakro należy do nielicznego grona globalnych polskich firm. Okna dachowe sądeckiego przedsiębiorstwa trafiają do ponad pięćdziesięciu  krajów świecie. W skład Grupy Fakro wchodzi jedenaście  spółek produkcyjnych oraz siedemnaście spółek dystrybucyjnych w kraju i zagranicą. Sprzedaż na eksport stanowi siedemdziesiąt procent ogólnej sprzedaży. Spółka jest też wiceliderem na światowym rynku schodów strychowych.

czytaj też Co z tym biznesem sądeckiego Newagu i Pesy. Rynkowi rywale i gigantyczny kontrakt dla PKP Intercity  

Niedawno Fakro rozbiło bank z tytułami przyznawanymi przez Centrum Badań i Analiz Rynku, które bierze pod lupę firmy z branży budowlanej. Sądeckie przedsiębiorstwo zostało uznane za budowlaną markę roku 2022, okna dachowe otrzymały złotą, najwyższą nagrodę, mało tego, spółka trafiła do czołówki producentów okien elewacyjnych. Fot. jm, Fakro, Jakub Szymczuk/KPRPDziękujemy za przesłanie błędu