Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
10/12/2023 - 07:05

Odjechana, wielka budowla na żelbetowych podporach. Coś takiego stawiają w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Dwa tysiące metrów kwadratowych zawieszonych na żelbetowych podporach. W środku duża aula, biblioteka i sale dydaktyczne. Tak będzie wyglądać nowa budowla, która stanie się częścią zmodernizowanej siedziby wydziału nauk społecznych sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych przy ulicy Chruślickiej. To,co niedawno można było zobaczyć na wizualizacji, już wyrosło z ziemi. Mimo mrozu i śniegu, mury pną się do góry. Tuż obok wre praca, przy stawianiu jeszcze jednego gmachu.

Sądecka uczelnia rośnie w siłę                                                             

Dawna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa,  przemianowana w Akademię Nauk Stosowanych rozwija inwestycyjne skrzydła. Niedawno uczelnia zmodernizowała budynek  przy alei Wolności. To nie koniec. Nie do poznania zmieni  się też siedziba Akademii przy ulicy Chruślickiej, gdzie mieści się wydział nauk społecznych i sztuki.

To teraz wielki plac budowy, na którym w śniegu i mrozie  robota wre. Jeszcze w lipcu zostało wyburzone jedno skrzydło gmachu. W to miejsce stawiane jest nowe. - Mamy już postawione ściany i zaczyna się montowanie  drewnianej konstrukcji dachu - mówi kanclerz uczelni Rafał Góra.

Czytaj też Tak się buduje w śniegu i mrozie szybka kolej z Nowego Sącza do Krakowa [ZDJĘCIA] 

Czegoś takiego jeszcze w Nowym Sączu nie budowali

Obok rośnie druga budowla, jakiej w Nowym Sączu jeszcze nie było, bo stoi na żelbetowych podporach. Architekci zaszaleli. To naprawdę robi wrażenie?

Czytaj też Postawili przeszklone cudo w centrum sądeckiej wsi. Wewnątrz to już totalny odlot! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

- Fachowcy wylewają już ostatni strop. Na początek nowego roku  zaplanowano montaż okien i  drzwi. Inwestycja będzie więc na etapie stanu surowego, zamkniętego  - dodaje Góra.  

Czytaj też Za 30 milionów naprawili im kilkadziesiąt metrów drogi [ZDJĘCIA] 

Co będzie w środku?

Cała konstrukcja ma być przeszklona. W ten sposób uczelniany wydział zyska blisko dwa tysiące metrów kwadratowych. Będzie się tam mieścić osiem sal wykładowych, biblioteka  i aula. Starą i nową część obiektu połączy przewiązka na poziomie drugiego piętra. Wolna przestrzeń pod żelbetowymi  podporach zostanie wykorzystana na parking dla pracowników i studentów.  Na razie budowlę można podziwiać na wizualizalizacji.

Czytaj też Spod Nowego Sącza dotarł do Szanghaju. Biznesmen z Brzeznej podbija zagraniczne rynki

Czytaj też Dostał 30 tysięcy głosów! To on wygrał plebiscyt na Sądeczanina Roku 2022 

To nie koniec inwestycyjnych planów sądeckiej uczelni

Akademia będzie rozbudowywać również bazę Wydziału Nauk o Zdrowiu, aby móc uzyskać akredytację do prowadzenia kierunku lekarskiego. Przy ulicy Kościuszki powstanie prosektorium. Aktualnie przygotowywana jest również koncepcja rozbudowy Wydziału Nauk Inżynieryjnych przy ulicy Zamenhofa. ([email protected])

Odjechana budowla na żelbetowych podporach. Coś takiego stawiają w Nowym Sączu
Dwa tysiące metrów kwadratowych zawieszonych na żelbetowych podporach. W środku duża aula, biblioteka i sale dydaktyczne. Tak będzie wyglądać nowa budowla, która stanie się częścią zmodernizowanej siedziby wydziału nauk społecznych sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych przy ulicy Chruślickiej.


Dziękujemy za przesłanie błędu