Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
04/03/2016 - 22:55

Obwodnica Zachodnia - usterek za 40 milionów ciąg dalszy

Wspomóżmy inwestora i wykonawcę, czyli Powiatowy Zarząd Dróg i spółkę STRABAG. Zapraszamy Czytelników do wskazywania kolejnych usterek/wad/uszkodzeń na inwestycji, której wartość opiewała na około 40 milionów złotych. Na dziś wiemy, że nie działa oświetlenie na rondzie w Biczycach, a jakość nawierzchni w kilku miejscach zostawia sporo do życzenia.

Ledwie wczoraj opublikowaliśmy artykuł pt. Co nagle to po diable? Obwodnica Zachodnia się sypie!? Wykonawca bije się w pierś a Czytelnicy i internauci już wskazują kolejne uszkodzenia  na Obwodnicy.

- Już od ładnych kliku dni nie działa oświetlenie na rondzie w Biczycach. Biegam tam codziennie wieczorami. Pali się tylko jedna lampa w kierunku na Nowy Sącz. Jest tam bardzo, bardzo  ciemno. Jak nigdy wcześniej - brzmiał kolejny sygnał.

Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Sławomir Bogucki odpowiada, że choć rondo przebudowywał powiat, w tym instalował oświetlenie, to za jego działanie (sprawność i koszty) odpowiada GDDKIA i gmina, na której terenie jest droga. ZDP o problemach z oświetleniem nic przed naszym telefonem nie wiedziało.

Na tym jednak uwagi się nie kończą.

- Profesjonalnie wykonane zejście z obwodnicy w ciągu ulicy Łącznej. Wiem, jest za ekranami i pan dyrektor tego nie widział, ale niedoróbka jest. Kolejna droga serwisowa od ul. Łącznej w stronę Niskowej (do domu nr 501) to jedna fałda. Tutaj pewnie też pan dyrektor nie jechał, bo po co. Przecież to nie obwodnica. Proponuję jednak wybrać się w teren i zobaczyć jeszcze raz plac budowy i przykład tempa pracy dla innych samorządów. Na zdjęciu - przy krawężniku na szerokości połowy drogi i 100 m długości jest tylko pofałdowany asfalt - wymienia następne usterki internauta, Czytelnik, który jako pierwszy zwrócił uwagę na jakość wykonania Obwodnicy Zachodniej m.in. na portalu www.skyscrapercity.com.

W telefonach i komentarzach czytelnicy sugerują, że być może została niewłaściwie wykonana podbudowa drogi.

Zapraszamy Państwa raz jeszcze do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami odnośnie Obwodnicy Zachodniej, czekamy też na zdjęcia zauważonych przez państwa usterek pod adresem e.stachura@sadeczanin.info

ES

Fot.: archiwum sadeczanin.info/Starostwo Powiatowe Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu