Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
16/10/2019 - 12:40

O biogospodarce w Fundacji Sądeckiej. Przyjdź, posłuchaj

W imieniu Organizatora, Klastra Kluczowego „LifeScience”, zapraszamy na warsztaty w ramach projektu „Otwarte spotkania grup tematycznych Klastra”, których tematem przewodnim będzie biogospodarka. Czas i miejsce: 22 października w Nowym Sączu o godz. 10, w siedzibie Fundacji Sądeckiej przy ul. Władysława Barbackiego 57

Andrzej Zarazka z Sądeckiego Klastra Energii Odnawialnej
Spotkanie ma za zadanie przedstawienie możliwości zwiększenia efektywności działania przedsiębiorstw poprzez zmianę podejścia do procesów biznesowych, w których występują różnego stopnia problemy powstawania i zagospodarowania odpadów, w szczególności odpadów pochodzenia biologicznego. 

Niezależnie od miejsca w łańcuchu wartości, odpady mogą być wykorzystane jako wartościowy surowiec, ale niezbędne jest w tym celu rozpoznanie i stworzenie  systemowego  podejścia a zwłaszcza wypracowanie zasad współpracy biznesowej wykraczającej poza tradycyjne porozumienia typu dostawca - odbiorca. 

Celem warsztatów jest przedstawienie przykładów i dobrych praktyk w zakresie rozwijania i wdrażania efektywnych rozwiązań wykorzystujących np. gospodarkę w obiegu zamkniętym oraz identyfikowanie zasobów, możliwości oraz barier wdrożenia takich rozwiązań lokalnie, przez uczestników spotkania. 

Uczestnicy warsztatów będą mogli wstępnie ocenić, czy istnieje potencjał do zwiększenia efektywności ich działalności biznesowej poprzez wdrożenie nowatorskich systemów innowacji organizacyjnych, procesowych lub produktowych, w zakresie gospodarki w obiegu zamkniętym.

Warsztaty mają charakter orientacyjny a może będą etapem umożliwiającym w efekcie przygotowanie konkretnych propozycji projektowych, w których beneficjentami będą uczestnicy spotkania.

Program spotkania:

  • Prezentacja programu SIG Biogospodarka w ramach działań Klastra LifeScience Kraków – możliwości i korzyści zaangażowania i współpracy.
  • Studia przypadku – łańcuch wartości w przypadku odpadów pochodzenia biologicznego. Przykłady z Danii i Szwecji. 
  • Analiza procesów i łańcuchów wartości na podstawie działalności uczestników spotkania,  Podejście systemowe do  lokalnych zagadnień -  zagospodarowania odpadów roślinnych i zagospodarowania odpadów komunalnych.
  • Podsumowanie i wnioski.

 Prosimy o zgłoszenie swego udziału wypełniając arkusz zgłoszeniowy  na stronie KK „LifeScience” ( https://lifescience.pl/) lub mailem na adres [email protected] Liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do udziału!

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu