Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
16/06/2018 - 12:25

Nowy Sącz: Zauważyliście, że tu już nic nie straszy? [ZDJĘCIA]

O tej inwestycji pisaliśmy ostatnio w maju 2016 roku. Budynek stoi przy ul. Długosza na wprost dworca autobusowego MDA i siłą rzeczy jest jednym z pierwszych obiektów, które oglądają w Nowym Sączu przyjezdni. Wtedy straszył, dziś jest nie do poznania.

Zobacz też: Przy Matejki rośnie apartamentowiec. Pasuje do starych kamienic?

W 2016 nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nieruchomość należy do prywatnej osoby a  inwestycja została wstrzymana już kilka lat wcześniej z powodu nieporozumień z właścicielami sąsiednich pawilonów. Ich zarzewiem mają być odległości między nowym budynkiem a otoczeniem. Ponoć te były za małe.

Front budynku był cały czas zakryty wielkimi reklamami sieciówek działających w Nowym Sączu. Nie da się ukryć, że to idealne miejsce na cele kampanii reklamowej. Część naszych Czytelników nie kryło ciekawości, czy inwestycja zostanie w końcu dokończona czy nie.

Zobacz też: Nowy Sącz: Tę Biedronkę zastąpi już w 2019 roku niemiecki supermarket Kaufland?

Dziś donosimy, że równoległe do przebudowy płyty dworca MDA zmienił się również ów pobliski budynek, który w szybkim tempie został wykończony. Czy będzie pasował do nowego dworca MDA? Porównajcie sami.

Metamorfoza budynku na pewno ucieszy sądeczan, którzy sądząc z temperatury dyskusji o wizerunku naszego miasta, coraz baczniej obserwują jego rozwój architektoniczny. Według tablicy informacyjnej wspomniany wyżej budynek ma służyć celom usługowym, ale najważniejsze jest to, że to kolejny dowód, że w Nowym Sączu nadal opłaca się inwestować. Teraz pozostaje tylko pytanie: kiedy sam dworzec MDA się zmieni…

ES [email protected] Fot.: ES / archiwum sadeczanin.info 

Nowy Sącz: Budynek przy Długosza przestał straszyć
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI