Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
13/05/2019 - 11:40

Nowy Sącz: ulica Krakowska gładka jak stół, a krawężniki… Jakie? [ZDJĘCIA]

Kilkanaście dni temu zakończył się remont ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu. Mieszkańcy osiedla Helena mieli nadzieję, że w jego trakcie zostaną również wymienione zniszczone krawężniki. Po ulicy jedzie się już komfortowo, ale,… niestety rzucają się w oczy wyszczerbione i kruszące się krawężniki.

Już w połowie kwietnia, kiedy trwały jeszcze prace przy nawierzchni na ul. Krakowskiej, w sprawie krawężników alarmował naszą redakcję jeden z czytelników.

- Czy tak ma wyglądać remont ulicy Krakowskiej? – pytał wtedy. Dokładniej chodziło mu właśnie o wygląd zniszczonych krawężników.

Jeszcze przed tym, jak rozpoczął się remont ulicy Krakowskiej dyrektor MZD Adam Konicki dokładnie precyzował jego zakres.

- Wymieniona zostanie nawierzchnia. Będzie też przeprowadzona kosmetyka krawężników. Natomiast nie będą wymieniane chodniki, bo nie ma na to pieniędzy - mówił wtedy dyrektor Konicki.

Remont ulicy Krakowskiej poza dwoma krótkimi odcinkami został przeprowadzony na całej jej długości. Zyskała ona nową nawierzchnię, ale o krawężnikach chyba zapomniano. Jak wyglądają można zobaczyć na zamieszczonych zdjęciach.

Przesłaliśmy pytania dotyczące wymiany wspomnianych krawężników do biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Przypomnijmy, że remont ulicy Krakowskiej pochłonie 2 miliony złotych.

[email protected], fot. IM.

Ulica Krakowska w Nowym Sączu gładka jak stół, a krawężniki wyglądają tak
Ulica Krakowska w Nowym Sączu gładka jak stół, a krawężniki wyglądają tak


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)