Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
16/06/2018 - 17:55

Nowy Sącz: Tę Biedronkę zastąpi w przyszłym roku market niemieckiej sieci?

Wszystko wskazuje, że Biedronkę przy Bulwarze Narwiku w Nowym Sączu zastąpi w 2019 roku market niemieckiej sieci. Przeciwnicy wielkopowierzchniowych sklepów skwitują pewnie, że portugalski kapitał zastąpi tylko kapitał z Niemiec...

W ślad za informacją o tym, że zamknięty zostanie przejazd z ulicy Kopernika do Bulwaru Narwiku sądeczanie już spekulują dlaczego tak się stanie. Część jest przekonana, że powstanie tu supermarket  należący do niemieckiej grupy Schwarz, tej samej, która jest też posiadaczem sieci Lidl. Kolejni przypominają projekt sprzed kilku lat, czyli plany budowy Galerii „Przełom”.

Zobacz też: Uwaga! Koniec ze skrótami, ulica Kopernika w Nowym Sączu będzie ślepa

- W związku z rozbudową Galeria "PRZEŁOM" w Nowym Sączu oferuje wynajem powierzchni handlowych pod małe, średnie oraz duże lokale. Powierzchnia Galerii wynosi ponad 9 000 metrów kwadratowych. Aktualnie mamy około 40 najemców (w tym Biedronka i Media Expert, Redakcja Gazety Dziennik Nowosądecki, Hestia, Gastro Prestige, Meble Black Red White) - czytamy na stronie internetowej dedykowanej przedsięwzięciu, która do tej pory jest aktywna.

Na tej samej witrynie ciągle jeszcze wisi informacja, że inwestycja ma ruszyć w lutym 2013 a zakończyć się w już w październiku tego samego roku. I na tym sprawa ucichła aż do dziś.

Zobacz też: Co zbudują przy ulicy Zielonej? Na razie trwa wyburzanie

Co tu ostatecznie powstanie? Otóż na stronie internetowej kompasinwestycji.pl , na której znajdują się dane i informacje podstawowe o inwestycjach komercyjnych prowadzonych lub planowanych na terenie całej Polski widnieje informacja potwierdzająca, że w Nowym Sączu ma powstać Kaufland i to właśnie przy Bulwarze Narwiku.

Początek inwestycji zapowiadany jest na pierwszy kwartał 2019 a koniec już na trzeci kwartał tego samego roku. Na kolejnym branżowym portalu infoinwest.pl jest nawet podana szacunkowa wartość przedsięwzięcia, która ma się mieścić w przedziale od 1,5 mln do 8 mln zł. A co się dzieje przy Bulwarze Narwiku? Choć sama Biedronka jeszcze działa, trwa już rozbiórka przylegających do niej budynków. 

ES [email protected] Fot.: ES / archiwum sadeczanin / strona www.galeriaprzelom.pl

Tę Biedronkę zastąpi Kaufland?
Fot.: ESMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu