Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
19/08/2015 - 09:00

Nowy Sącz raczej w tle: Wyjazdowe posiedzenie rządu

Planowane inwestycje w Nowej Hucie, Światowe Dni Młodzieży 2016 orAZOświęcimski Strategiczny Program Rządowy – głównie o tym rozmawiali członkowie rządu na wyjazdowym posiedzeiu Rady Ministrów, które odbyło się wczoraj (wtorek, 19.08) w Krakowie.
W briefingu prasowym na zakończenie wyjazdowego posiedzenia rządu, premier Ewa Kopacz poinformowała o najważniejszych decyzjach, jakie zapadły w trakcie obrad. Wśród nich wymieniła przede wszystkim przyjęcie dwóch dokumentów: Programu Rozwoju Turystyki do 2020 roku oraz V edycji Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

W kontekście pierwszego z nich, premier Ewa Kopacz mówiła:

– Nie ma chyba lepszego miejsca do rozmowy o turystyce, jak Województwa Małopolskiego. Co roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów. Najwięcej odwiedza oczywiście Kraków – to około 8 milionów osób rocznie, ale coraz lepsze wyniki notują też Muzeum Auschwitz i kopalnia soli w Wieliczce – podkreślała premier RP, dodając, że te wyniki są dowodem na przyjazny klimat w Małopolsce – Tutaj chętnie przyjeżdżają nie tylko turyści, ale też inwestorzy. Świadczą o tym dane, z których wynika, że w ostatnim czasie przybyło tu ok. 60 tys. przedsiębiorców. Sporo z nich jest z zagranicy, bo tutaj w regionie rządzą mądrzy ludzie, którzy potrafią rozmawiać z inwestorami – zakończyła Ewa Kopacz.

Z kolei kolejna edycja Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego w opinii premier Kopacz to szansa dla miasta Oświęcim na rozwój.
– Dokument ten to kontynuacja rozpoczętej już kilka lat temu pracy. Jest to konieczne, bo Oświęcim potrzebuje wsparcia w odpowiednim połączeniu historycznego dziedzictwa i współczesnego rozwoju – mówiła premier RP, dodając, że chodzi m.in. o rozwój komunikacji, zabezpieczenie powodziowe.

Odnotowano jedynie, że "w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych 2014-2023 są przewidziane do realizacji także bardzo potrzebne i długo oczekiwane przez mieszkańców obwodnice: Zabierzowa na drodze krajowej nr 79, Zatora na dk 28/44, Nowego Sącza i Chełmca na dk 28, Dąbrowy Tarnowskiej na dk 73 oraz Skawiny na dk 44".

Niewiele mówiono o linii kolejowej Podłęże - Piekiełko, więc projekt jej modernizacji nadal znajduje się na liście rezerwowej pilnych inwestycji.RBL
Źródło, Fot: UMWM


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)