Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
10/06/2018 - 17:50

Nowy Sącz: Plac Dąbrowskiego będzie jak nowy. Zaczyna się remont

Po kapitalnym remoncie został otwarty nowy plac manewrowy przy dworcu MDA w Nowym Sączu. Na płycie powstało osiem peronów z wiatami przystankowymi. Podróżni mogą już z nich korzystać.

Ponadto, w ramach inwestycji realizowanej przez Małopolskie Dworce Autobusowe w Krakowie powstało także siedem stanowisk dokujących dla autobusów przy pl. Dąbrowskiego oraz dwa stanowiska dla wysiadających przy budynku dworca.

Pasażerowie, którzy wsiadają i wysiadają na dworcu w Nowym Sączu przyznają, że teren dworca zmienił się nie do poznania. Chwalą nowoczesne wiaty przystankowe.

- Tak powinno być tutaj już dawno – mówi pan Józef, który jechał dzisiaj po południu do Krakowa. – W razie deszczu będzie się gdzie schronić. Fajnie, że każdy peron z jednej strony ma obniżony krawężnik. Będzie można łatwiej dostać się na peron z ciężką torbą, albo walizką. Tylko jeszcze, żeby zrobili coś z tym budynkiem dworca.

Na peronach autobusowych zamontowane zostały rozkłady jazdy, barierki przeciwbłotne oraz reklamowe Citylighty. Są nowe kosze na śmieci. Ustawiono je również przy stanowiskach dokujących przy ul. pl. Dąbrowskiego. Są także nowe ławki.

Jutro zaczyna się trzeci etap remontu. Wymieniona będzie nawierzchnia jezdni pl. Dąbrowskiego, wybudowane zostaną także trzy wiaty przystankowe dla stanowisk wzdłuż tej ulicy. Prace mają zakończyć się na przełomie lipca i sierpnia.

[email protected], Fot. IM.

Remont ul. pl. Dąbrowskiego w Nowym Sączu
Remont ul. pl. Dąbrowskiego w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu