Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
06/12/2018 - 17:20

Nowy Sącz: nie ma już poczty na osiedlu Wojska Polskiego

Na osiedlu Wojska Polskiego w Nowym Sączu zlikwidowano tutejszy urząd pocztowy. W miejscu, gdzie do niedawna funkcjonował wisi karta: lokal do wynajęcia. Co się stało?

Nasz Czytelnik z osiedla Wojska Polskiego wyjął ze skrzynki awizo. Kierowany siłą przyzwyczajenia poszedł z nim do Urzędu Pocztowego, który mieścił się w bloku przy ul. Rokitniańczyków a już na miejscu okazało się, że placówka została zlikwidowana.

Zobacz też: Nowy Sącz: rewolucja na przejściach na Królowej Jadwigi? Kto ją zrobi?

- Na szybie, na drzwiach wisi jedynie kartka: lokal do wynajęcia. Spojrzałem na awizo, okazało się, że przesyłkę mam odebrać znacznie dalej, na osiedlu Gorzków przy Traugutta 44. Mój pech – nie popatrzyłem wcześniej, ale i tak uważam, że skoro pocztę zlikwidowano, to przynajmniej do chwili wynajęcia lokalu przez inny podmiot powinna wisieć informacja, że najbliższy Urząd Pocztowy jest pod innym adresem – komentuje sądeczanin. – Przecież ludzie przychodzą tu nie tylko po to żeby przesyłki odebrać, ale i po to żeby je wysłać. Nie każdy ma zatem awizo z informacją, gdzie jest najbliższy oddział.

- Poza tym nie rozumiem, dlaczego stary punkt zlikwidowano. Korzystało z niego całe, niemałe osiedle i nie raz były tu nawet kolejki. Jak już chcieli zamknąć tę pocztę, to mogli to zrobić po świętach, bo w święta ruch zawsze jest największy i już wyobrażam sobie jak będą wyglądały kolejki na Traugutta i przy Nawojowskiej, w Słoneczku – narzeka.

Czy pocztę zlikwidowano na dobre czy może będzie gdzieś przeniesiona? Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020