Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
08/02/2018 - 12:05

Nowy Sącz: Kiedy zrobią remont Twojej ulicy? Jest plan przetargów na 2018

Sądeczanie zawsze bacznie wypatrują remontów kolejnych ulic w mieście. Jak to będzie wyglądało w praktyce w 2018, a dokładniej kiedy zostaną ogłoszone poszczególne przetargi, na które zarezerwowano środki w budżecie miasta? Miejski Zarząd Dróg opublikował już plan przetargów. Przy okazji wiadomo już, za jaka cenę miasto chce wykonania poszczególnych zadań.

Zacznijmy od 1 kwartału. W tym czasie 700 tysięcy z wolnej ręki w trybie In house MZD przekaże spółce Sądecka Infrastruktura Miejska zadanie utrzymania strefy płatnego parkowania. W tym samym okresie MZD chce znaleźć firmy, które za – szacunkowo – 200 tysięcy przebuduje  ulicę Starowiejską i kolejną, która za 40 tysięcy dostarczy i zamontuje wiaty na przystankach a za kolejne 15 tysięcy zaopatrzy przystanki w ławki i kosze na śmieci.

Zobacz też: Nowy Sącz: Kładka przy ul. Nawojowskiej wraca jak bumerang. Czy musi dojść tam do nieszczęścia?

Ale to nie koniec. W okresie od stycznia do marca miasto chce znaleźć wykonawców do przebudowy parkingu przy ul. Broniewskiego (250 tys.), budowy dojazdu do Zespołu Szkół nr 2 na osiedlu Millenium (tu miasto zarezerwowało 100 tys.), przebudowę drogi bocznej od ul. Zdrojowej (230 tys.) i budowę łącznika między ulicami Długoszowskiego i Jamnicką (750 tys.).

W drugim kwartale 2018 roku MZD zapraszać będzie firmy do udziału w przetargach na:

- oznakowanie poziome ulic (250 tys.)

- przebudowę ulicy Żeglarskiej (246 tys.)

- budowę chodnika wzdłuż ulicy Inwalidów Wojennych

- przebudowę ulicy Długosza (750 tys.)

- budowę chodnika przy Towarowej (90 tys.).

Na mniej więcej połowę roku przewidziano przetarg na modernizację infrastruktury na terenie osiedli: Biegonice, Dąbrówka, Szujskiego, Poręba Mała, Kaduk, Wólki, Przydworcowe w ramach budżetu obywatelskiego na co w sumie zabezpieczono 398 tys. 740 zł.

Zobacz też: Na Zdrojowej chcą remontu już zaraz, zanim most heleński zamkną i Zdrojowa się rozleci

W tym samym okresie ogłoszony ma zostać kolejny przetarg w ramach BO na budowę chodników przy ul. Grabowej, Racławickiej i Brodowskiej. W tym wypadku szacunkowy koszt realizacji to 185 tys. zł.

Jako ostatni zaplanowany jest przetarg na zimowe utrzymanie ulic, który będzie ogłoszony w trzecim kwartale a MZD chce znaleźć wykonawcę za 6 mln 400 tys. zł!

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)