Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
04/03/2019 - 13:50

Nowy Sącz: kiedy przejedziemy mostem heleńskim? [FILM, ZDJĘCIA]

Na moście heleńskim w Nowym Sączu zakończyło się betonowanie płyty. Prace są prowadzone zgodnie z przyjętym harmonogramem.

W korycie Dunajca, gdzie jeszcze do niedawna pracowały potężne dźwigi i inne maszyny zrobiło się pusto. Obecnie są prowadzone prace związane z przygotowaniem dojazdu na odcinku od nowego mniejszego ronda na osiedlu Helena aż do mostu. W ich zakres wchodzi stabilizacja podłoża i profilowanie.

Na płycie mostu prace codziennie posuwają się do przodu. Już niebawem będą układane krawężniki oraz chodniki, wytyczane ścieżki rowerowe. Potem na płycie mostu zostanie wylany asfalt. Później przyjdzie już czas na montaż barier i stylowego oświetlenia.

- Wykonawca realizuje prace zgodnie z harmonogramem – mówi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. - Niektóre z nich realizuje z wyprzedzeniem. Mam nadzieję, że 15 maja, jako termin zakończenia prac związanych z budową mostu, będzie dotrzymany.

Dyrektor Konicki zapewnił, że miasto będzie zabiegało o to, aby jak najszybciej nowy most heleński został dopuszczony do użytkowania i, aby mieszkańcy mogli z niego korzystać.

- Będę optymistą. Mam nadzieję, że nastąpi to w maju - dodaje dyrektor Konicki.

[email protected], fot. IM.

kiedy przejedziemy mostem heleńskim?
kiedy przejedziemy mostem heleńskim?


Dziękujemy za przesłanie błędu