Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 grudnia. Imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy
19/11/2017 - 19:30

Nowy Sącz: Ile zapłacimy za wodę i ścieki w 2018 roku? Radni zdecydują już we wtorek

Już podczas najbliższej sesji, czyli 21 listopada, radni z Nowego Sącza uchwalać będą stawki za wodę i ścieki na przyszły rok. Według projektu uchwały w 2018 roku stawki mają zostać bez zmian.

Cena brutto za jeden metr sześcienny wody dla gospodarstwa domowego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku zostanie utrzymana na poziomie 7,46 zł. Nie zmieni się również w stosunku do tegorocznej cena za wodę dla odbiorców przemysłowych. Nadal będzie wynosić 7,67 zł.

Utrzymane mają zostać również stawki za ścieki. W gospodarstwie domowym i w przemyśle nadal będziemy płacić 8,31 zł za kubik.

Zobacz też: Nowy Sącz: Zapłacimy więcej za wodę? Bo taryfy wzrosną i to mocno

Wszystkie powyższe stawki, to kwoty brutto. Jakie jest uzasadnienie utrzymania cen na dotychczasowym poziomie?

- W wyniku przeprowadzonej analizy warunków ekonomicznych stwierdzono, że uzyskanie zwiększonych niezbędnych przychodów gwarantujących utrzymanie ciągłości finansowania usług przez Spółkę Sądeckie Wodociągi Sp. z o.o. w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w 2018 roku nie wymaga zmiany cen na dostawę wody i odbiór ścieków. W związku z powyższym pozwala to wnioskować o przedłużenie czasu obowiązywania dotychczasowych taryf do 31 grudnia 2018 roku – czytamy w projekcie uchwały.

ES [email protected] Fot.: TK 

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.
Radni Iwona Mularczyk i Wojciech Piech o planowanych zmianach nazw nowosądeckich instytucji:


Dziękujemy za przesłanie błędu