Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
10/02/2016 - 09:20

Nowy Sącz: Parking za esemes! Koniec mandatów dla spóźnialskich

Jest odpowiedź na sugestie mieszkańców korzystających ze Stref Płatnego Parkowania, którzy chcieliby płacić za parkowanie za pośrednictwem telefonów – esemesem jak w Limanowej albo w oparciu o usługę Sky Cash jak w Krakowie. UM już przygotowuje projekt w tej sprawie.

- Oczywiście jest taka możliwość. Mamy zamiar w najbliższym czasie przygotować taki program i wprowadzić go w życie. Jednak nie będzie to wcześniej niż wynika to z obecnie realizowanej umowy na obsługę Strefy Płatnego Parkowania w Nowym Sączu – informuje Krzysztof Witowski, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Od następnej umowy chcemy wprowadzić wszelkie udogodnienia, które są związane z nowoczesnymi technologiami i ułatwią dokonywanie płatności za parking – podkreśla.

O organizacji stref parkowania w Nowym Sączu pisaliśmy już dwukrotnie w publikacjach

Nowy Sącz: Mandat za parkowanie to wyrok? Poproś o anulowanie

Nowy Sącz: Kiedy będziemy płacić za parkowanie telefonem?

Jeden temat wynika z drugiego. Dlaczego? jeśli przekroczymy opłacony czas parkowania musimy się liczyć z koniecznością zapłacenia mandatu w wyrskości 50 złotych. Jeśli to sytuacja incydentalna - możemy wnioskować o jego anulowanie i tylko dopłacić za przekroczony czas. To rozwiązanie jest jednak nieszczególnie komfortowe, bo procedury trwają.

Dlatego sądeczanie chcieliby móc płacić esemesem albo w systemie Sky Cash. Obie formy pozwalają na wnoszenie opłaty w czasie rzeczywistym – i naliczanie i jego koniec aktywujemy sami, bez konieczności biegania na parking i dokupowania biletów.

Ewa Stachura [email protected]

Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)