Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
12/01/2017 - 20:15

Nowy Sącz: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej dostarcza ciepło do naszych domów od 20 lat (ZDJĘCIA!)

Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu stuknęło dwadzieścia lat. Dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się gala jubileuszowa. Uroczystość była okazją do przypomnienia historii spółki i ludzi, którzy ją tworzyli oraz naświetlenia kierunków jej dalszego rozwoju.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu zostało utworzone 24 września 1996 roku na bazie zlikwidowanego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

Zobacz także: Sądecki MPEC modernizuje się na potęgę

Obecnie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kierowane przez prezesa Piotra Polka jest prężnie rozwijającą się firmą dostarczającą ciepło i podgrzana wodę dla około 55 tysięcy mieszkańców Nowego i Starego Sącza. Płyną one także do obiektów użyteczności publicznej i różnych instytucji. Spółka łączy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnymi, europejskimi standardami w gospodarce cieplnej. W ostatnich latach MPEC wydało na inwestycje związane między innymi z modernizacją sieci ponad 25 mln złotych.

Dzisiaj uroczystą galę, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu poprzedziła msza święta w Bazylice św. Małgorzaty. Odprawił ją prepozyt kapituły – ks. dr Jerzy Jurkiewicz. W trakcie nabożeństwa poświecił on sztandar spółki z wizerunkiem św. Maksymiliana Marii Kolbego.

W Miejskim Ośrodku Kultury nie zabrakło dzisiaj wielu zaproszonych gości – fachowców z dziedziny ciepłownictwa, władz miasta na czele z prezydentem Ryszardem Nowakiem i wiceprezydentami – Jerzym Gwiżdżem i Wojciechem Piechem. Licznie przybyli też pracownicy spółki, którzy dbają o to, aby w naszych domach, urzędach i instytucjach było ciepło, a także emerytowani pracownicy.

Jubileusz był między innymi okazją do uhonorowania wielu osób związanych z tym przedsiębiorstwem.

(MACH), Fot. (MACH)

MPEC w Nowym Sączu, jubileusz 20-lecia


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe

PARTNERZY AKCJI