Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
14/07/2016 - 09:05

Nowy Sącz: Kto zarabia i kto traci na Tour de Pologne?

Tak, jak pełne obłożenie mają największe hotele w mieście, Beskid i Panorama, to restauracje i sklepy spożywcze w czasie Tour de Pologne mogą zarobić o wiele mniej lub wcale...

Tour de Pologne w Nowym Sączu miało być świetną okazją do zarobku dla sądeckich przedsiębiorców. Okazuje się jednak, że rzeczywistość nie jest tak różowa.

- Wczoraj mieliśmy pełne obłożenie. Dziś zajęte jest trzy czwarte hotelu. Wszyscy klienci związani są z Tour de Pologne, bo rozliczamy się właśnie z organizatorami - usłyszeliśmy w Hotelu Panorama.

Zobacz też: Które ulice są zamknięte podczas Tour de Pologne w Nowym Sączu

Doba hotelowa w tym miejscu kosztuje od 155 do 320 złotych w zależności od rodzaju pokoju. Podobnie, a nawet jeszcze lepiej jest w Hotelu Beskid.

- Mamy pełne obłożenie na dwie doby - cieszy się Karolina Popiela-Kozioł. Doba w Beskidzie to wydatek rzędu od 250 (pokój jednoosobowy) do 490 złotych za apartament. W Miasteczku Galicyjskim Paulina Piotrowska mówi wprost:- Nie jest takie obłożenie, jak w zeszłym roku.

Zobacz: szczegółowy harmonogram przejazdu Tour de Pologne na Sądecczyźnie

W nocy z 13 na 14 lipca nocowała tu ekipa techniczna, dzisiejszej nocy gości będzie zdecydowanie mniej. Koszt noclegu, który ma 40 miejsc oscyluje od 140 do 220 złotych, kolejno za pokój jedno i dwu osobowy. 

Zobacz: Szczegółowy harmonogram przejazdu Tour de Pologne przez Nowy Sącz i Sądecczyznę

Dla porównania zapytaliśmy o gości związanych z wyścigiem również w małych, kameralnych pensjonatach. W Villi Beata, która mieści się przy ul. Zawiszy Czarnego usłyszeliśmy.

- Nocowały u mnie dwie osoby związane z wyścigiem. To nie jest dużo, ale nie narzekam, bo mam bardzo dużo innych klientów.

Są jednak tacy, którzy na wyścigu Tour de Pologne wychodzą na dużym minusie.

W restauracji Bohema w Nowym Sączu komentują to krótko: - W ogóle nie mamy ruchu, bo Rynek jest zamknięty i ludzie tu po prostu nie przychodzą. Podobnie jest w Lachu, w sklepie spożywczym PSS Społem. - Niestety, mamy teraz o wiele mniej ludzi.

Z OSTATNEJ CHWILI: Pogotowie już używa karetkę od Korali! Cacko za pół miliona obsługuje Tour de Pologne

Ewa Stachura [email protected] Fot.: ilustracyjne ES/ archiwum sadeczanin.info

Kierowcy mają duży kłopot. Tak się rozstawia Tour de Pologne, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)