Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
12/12/2016 - 12:55

Nowy Sącz: Dostęp do map geodezyjnych przez Internet

Ponad 14 mln złotych otrzymał projekt powiatu nowosądeckiego, dzięki któremu w ciągu najbliższych trzech lat mieszkańcy Sądecczyzny będą mogli przeglądać mapy geodezyjne w Internecie. Do tej pory trzeba było udać się do Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego.

- Celem projektu jest wdrożenie procesu udostępniania mieszkańcom, przedsiębiorcom oraz administracji publicznej e-usług wytworzonych w oparciu o zmodernizowane dane zasobu geodezyjnego i kartograficznego powiatu nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.

W kwestiach digitalizacji zasobów geodezyjnych powiat nowosądecki jest daleko w tyle za innymi samorządami w Polsce. W pamięci komputerów znajduje się zaledwie 4 proc. danych. Projekt "Cyfryzacja zasobów geodezyjnych i kartograficznych Powiatu Nowosądeckiego i Miasta Nowy Sącz”, pozwoli to zmienić.

Obejmuje on cyfryzację dokumentów analogowych, poprawę jakości map ewidencyjnych oraz modernizację bazy danych ewidencji gruntów i budynków, jak również wdrożenie rozwiązań informatycznych pozwalających następnie na zdalny dostęp (za pomocą Internetu) do danych zgromadzonych w systemach.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2017-2020.

Zobacz też: Małopolska będzie mieć elektroniczne mapy geodezyjne

(KB)

źródła: własne, Starostwo Powiatowe w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020