Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
17/05/2018 - 14:35

Nowy projekt ronda za mostem na Helenie!? Pasza wyborcza czy konkret?

Koalicja Nowosądecka przedstawiła alternatywny projekt nowego ronda na Helenie zaraz za mostem heleńskim. Czy to „pasza wyborcza” czy projekt, który dałoby się przekuć w czyny?

O projekcie ronda na Helenie a w zasadzie o wątpliwościach, jakie od samego początku wzbudzał pisaliśmy w publikacji  już w styczniu 2018 roku. Jednak już wcześniej części mieszkańców tamtej części Nowego Sącza jednym głosem krzyczała:

- To absurd, żeby całe osiedle musiało jechać zawracać na rondzie pod zamkiem, bo o lewoskręcie nikt nie pomyślał. nawet myśleliśmy protest w tej sprawie złożyć, ale nas władze prosiły żeby tego nie robić, bo nowego mostu w ogóle nie wybudują. A teraz się okazuje, że i tego zjazdu bezpośrednio w Widok też nie będzie. To jakiś koszmar.

Zobacz też: Tak zaprojektowali rondo na Helenie, że lokalny biznes czeka plajta? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Odpowiedź miasta koncentrowała się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Sprawa rozeszła się po kościach, bo na przerabianie projektu nie było ani czasu, ani środków. Teraz terminy są jeszcze bardziej napięte, bo rozbiórka mostu zaczęła się z poślizgiem przez komplikacje przy przekładaniu m.in. sieci gazowej a same ronda mają być gotowe już do końca wakacji.

A tu raptem Koalicja Nowosądecka przedstawia gotową, alternatywną propozycję rozwiązania na Helenie. Jaką? Obrazuje to załączona ilustracja.

Zobacz też: Stary Sącz/szynobus nr 2: gdzie zostawić auto i co z remontem Traktu św. Kingi?

I teraz nasuwa się tylko jedno pytanie: dlaczego nie wcześniej? Jaki jest sens podgrzewać już i tak burzliwe wśród sądeczan nastroje, którzy jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po zamknięciu przeprawy na Helenie? Pytanie jest tym zasadniejsze, że projekt ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Starowieskiej, Dunajcowej i Legionów - jak sama Koalicja Nowosądecka zaznacza - gotowy był już jesienią 2017 roku. Przedstawiciele KN twierdzą, że projekt władzom miasta przedstawili, ale bez efektu.

A jakie jest Wasze zdanie? Czy projekt KN jest lepszy? Bardziej funkcjonalny? Czy to akcja nastawiona na wybory? 

ES [email protected] Fot.: KN / archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020